Opera, Üretken Yapay Zekayı Entegre Ediyor 

Opera, Üretken Yapay Zekayı Entegre Ediyor 

Paylaş
BTC Piyasası: Opera, Üretken Yapay Zekayı Entegre Ediyor 

Opera, üretken yapay zekanın tarayıcı içi entegrasyonu da dahil olmak üzere çok sayıda yeni özelliğe sahip Opera One’ı duyurdu. 

Opera, yeni bir üretken yapay zeka entegrasyonu içerecek olan Opera One uygulamasının en son sürümünü tanıttı. Opera’ya nazaran, AI Prompt olarak isimlendirilen tarayıcı içi AI özelliği, kullanıcılara web sayfaları ve metinler için bağlamsal teklifler sunacak. 

AI Özellikleri Otomatik Olarak Gerçekleşecek

Web servis sağlayıcısı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, AI özelliklerinin tüm kullanıcılar için otomatik olarak aktifleştirileceğini söyledi. 

Şirket buna ek olarak, tarayıcının kenar çubuğunda ChatGPT ve ChatSonic üzere öbür yapay zeka araçlarına süratli erişim olacağının da altını çizdi. Opera One güncelleme sayfasında, daha erişilebilir okumalar için kısaltılmış uzun metinler, karmaşık fikirlerin açıklamaları ve içerik oluşturma da dahil olmak üzere yapay zekanın nasıl kullanılabileceğine dair birkaç örnek listeleniyor. 

Bu atak ile birlikte yapay zeka entegrasyonu gelişmekte olan teknoloji sanayisindeki büyük trendlerle birebir çizgide yer alıyor. Google, Microsoft, Amazon ve Alibaba üzere birçok teknoloji devi, yılın başından bu yana yapay zeka entegrasyonu ile ilgili duyurular yaptı. 

Bunların yanı sıra Opera Aralık ayında, kullanıcıları berbat niyetli Web3 aktörlerinden müdafaayı amaçlayan bir güvenlik paketi başlattı. Web3 Guard olarak bilinen bu paket, öbür özelliklerin yanı sıra ziyanlı merkeziyetsiz uygulamaları ve kimlik avı taarruzlarını tespit etmesi için Opera ile entegre edildi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap