OpenFinance, Menkul Kıymet Tokenleri için Düzenlenmiş Alternatif Ticaret Sistemini Başlattı

OpenFinance, Menkul Kıymet Tokenleri için Düzenlenmiş Alternatif Ticaret Sistemini Başlattı

Paylaş
OpenFinance, Menkul Kıymet Tokenleri için Düzenlenmiş Alternatif Ticaret Sistemini Başlattı

Güvenli bir token ticaret platformu olan OpenFinance, 29 Ağustos’taki paylaştığı bilgilere göre güvenlik tokenleri için düzenlenmiş alternatif bir ticaret sistemi (ATS) başlattı.

ABD ve Kanada’da, ATS, alıcılar ve satıcılar için karşılıklı birbirlerini bulabilecekleri tezgah üstü bir platformdur. Genellikle borsa yerine komisyoncu-bayiler arasında düzenlenirler.

ABD merkezli OpenFinance CEO’su Juan Hernandez, şirketin ticaret sistemini oluşturduğunu ve şirketin resmi hesabının daha sonra şirketin Medium hesabında görüneceğini belirterek konuyu doğruladı.

Bu ayın başında kripto borsası Huobi, OpenFinance ile stratejik bir ortaklığa girdi. Basın açıklamasında, ortaklığın “daha ​​düzenli bir güvenlik token piyasasına doğru ve ABD pazarına duyulan güvene doğru” bir hareket olduğunu belirtildi. Huobi’nin stratejik yatırımı konusunda Hernandez ise şunları söyledi:

“Güvenlik tokenlerinin finansmanın geleceği olduğuna inanıyoruz ve Huobi’nin ticaret platformumuzdaki yatırımı, bu yeni ortaya çıkan finansal ekosistemde dünyadaki artan ilgiyi yansıtıyor.”

ABD’de ilk kez bir güvenlik tokeni, Howey Testini kullanarak güvenliğinden emin olunduktan sonra piyasaya sürülmüştür. Yani, jetonun paraya katkıda bulunma ve yönetilen ve kısmen de olsa sahip olduğu bir işletmenin karındaki payını paylaşma fırsatı sunmaktadır. Buna ek olarak, bu program, yalnızca başkalarının çabalarından gelen karlarla ortak bir kuruluşta para yatırımı gerektirir.

Geçtiğimiz hafta ABD merkezli bir kayıtlı broker-satıcısı olan Rialto Trading, şirketin ticari işlemlerini Blockchain bazlı menkul kıymetleri de kapsayacak şekilde genişletmek için düzenleyicilerle çalıştığını açıkladı.

16 Temmuz tarihinde ABD’nin kripto-para birimi borsası ve cüzdan hizmeti Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Finansal Sanayi Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) menkul kıymet olarak kabul edilen dijital paraların listelenmesi için onay aldığını açıkladı.

Bir hafta sonra, Coinbase yaptığı açıklamada, SEC’in ve SECRA’nın Lockbase’in Keystone’u onayladığını doğrulamaktan çekinmediğini belirtti. SEC, söz konusu anlaşma için Coinbase’e açık onayını vermediklerini doğrularken, bir sözcü, Coinbase’in SEC ile iletişiminin gayri resmi bir nitelikte olduğunu yazdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap