Önümüzdeki Haftaya Dikkat: Bu Altcoin’ler Yasaklanabilir!

Önümüzdeki Haftaya Dikkat: Bu Altcoin’ler Yasaklanabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Haftaya Dikkat: Bu Altcoin’ler Yasaklanabilir!

Avrupa Parlamentosu üyelerinin önümüzdeki hafta, eğer başarılı olursa, non-custodial cüzdanlara yapılan kripto işlemleri de dahil olmak üzere kripto ödemelerinde anonimliği engelleyebilecek bir oylamayı planladıkları bildiriliyor. Raporlar ayrıca, AB’deki Bitcoin ve altcoin kullanıcılarının belirli yargı bölgeleriyle işlem yapmasının yasaklanabileceğini öne sürüyor. İşte detaylar…

AB’de Bitcoin ve altcoin projeleri için yaklaşan yönetmelik

Raporlara göre, Avrupa Parlamentosu, miktarı ne olursa olsun anonim kripto işlemlerinin yasaklanması lehinde oy kullanmaya ayarlanabilir. Ayrıca, Avrupa Birliği’nden kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetler açısından riskli olarak işaretlenen yargı bölgelerine kripto işlemlerini durdurmak için girişimlerde bulunulabilir. Bilindiği üzere, özellikle anonimlik sağlayan kripto paralar arasında ZCash (ZEC), Monero (XMR) gibi coin’ler yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Haftaya Dikkat: Bu Altcoin’ler Yasaklanabilir! 1

Bu önlemler, kripto hizmet sağlayıcılarının Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Türkiye, Rusya Federasyonu, Hong Kong, İran ve Cayman Adaları’nı içerebilecek olan belirli yargı bölgeleri ile işlemlere izin vermemesini zorunlu kılmayı içerebilir. Yasama organı, herhangi bir boyuttaki kripto ödemelerinde kimlik kontrollerini zorunlu kılarken, banka transferlerinde şu anda kimlik gereksinimlerini zorunlu kılan minimum eşik 1.099 dolar.

Kripto para alanında düzenleyici cephe yükseliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu hafta dünya çapında kripto düzenlemesinde birkaç gelişme oldu, bazıları diğerlerinden daha sertken, bazıları daha yumuşak. Bu hafta, Malezya’nın iletişim bakan yardımcısı, kriptonun yasal olarak kabul edilmesini önerdi. Florida valisi, eyaletinin yakında vergi ödemeleri için işletmelerden kripto para kabul edeceğini söylerken, Hindistan hükümeti tüm kripto işlemlerinde yüzde 1 vergi uyguladı. Honduras, yakında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul edeceğine dair söylentileri sona erdirdi ve Tayland, önümüzdeki aydan itibaren kripto ödemelerini yasakladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Haftaya Dikkat: Bu Altcoin’ler Yasaklanabilir! 2

ABD Senatosu’ndaki bir komite, federal kurumları El Salvador’un Senato’da bir oylamayı bekleyen yasal ihale olarak Bitcoin’i benimsemesiyle ilişkili riskleri azaltmaya çağıracak bir yasa tasarısını onayladı. İngiltere Merkez Bankası dün kriptonun düzenleyici gözetiminin artırılması gerektiğini iddia etti. Bugün Coinbase, 1000 CAD’den fazla olan şirketlerle yapılan işlemleri bildirerek Kanada yasalarına uymak zorunda kalacağını duyurdu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap