Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: Son Döngüye Yaklaşıyoruz!

Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: Son Döngüye Yaklaşıyoruz!

Paylaş
BTC Piyasası: Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: Son Döngüye Yaklaşıyoruz!

Tecrübeli on-chain analisti Willy Woo’ya göre Bitcoin (BTC) piyasa döngüleri tamamen değişti ve şu anda geçmiş dönemlerden farklı bir şekilde gelişiyor. Analistin tezine göre Bitcoin’in 4 yıllık halving modası tamamen değişmiş olabilir.

Bitcoin son döngüye yaklaşıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Willy Woo’nun isabetli tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Güncel analizlerinde Woo, Ekim ayında Bitcoin’in negatif ve yükseliş döngülerinin artık dört yıllık kalıpları takip etmediğini iddia ederek “Son Döngü” konseptini önerdi. Bu döngülerin ana itici gücü halving’lerdi: Bitcoin birikimi halving’den hemen önce arttı, aktif dağıtım izledi ve halving’ler arasındaki aralıkta düşüş döngüsü başladı. Woo, yakın tarihli bir tweet’te bu eğilimin ipuçlarının ortaya çıkmaya başladığını söylüyor:

Muhtemelen “Son Döngü” tezinin ilk işaretlerini görüyoruz. 2019 dip seviyesinden bu yana nispeten kısa 3 boğa ve ayı piyasası ortaya çıktı. Sonuç olarak artık 4 yıllık döngü yok.

Kripto para piyasasının ekolojisi, muazzam kurumsal yatırım girişinden sonra dramatik bir şekilde gelişti ve Bitcoin halving dönemlerinden bağımsız olarak hareket etmeye başladı. Bitcoin’in şu anki “öngörülemeyen yürüyüşü”, çoğunlukla ekosistemdeki doğal arz ve talepten kaynaklanıyor ve bu da geleneksel piyasalarla olan önemli ilişkiyi açıklıyor. Bitcoin, piyasa takip edilecek daha kritik unsurlar keşfettikçe, büyük olasılıkla yükselen piyasa trendlerine benzer şekillerde hareket etmeye başlayacak. Uzmanlara göre BTC, Brezilya gibi büyüyen ülkelerin para birimlerini takip ediyor.

Dalgalar sürekli kısalıyor

Her BTC dalgasının sürekli kısalması, “son dalga” teorisine katkıda bulunur. Lider kripto para biriminin 2010’da başlayan hızlı fiyat artışının ilk dalgası en uzun olanıydı, ikinci ve üçüncü dalgalar ise önemli ölçüde daha kısaydı.

BTC Piyasası: Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: Son Döngüye Yaklaşıyoruz! 1

Woo, daha kısa trendlerin yanı sıra, çoğu piyasa katılımcısının toparlanmanın biteceğini ve yıllarca süren bir başka ayı piyasanın başlayacağını beklediği Nisan ayında başlayan 100 günlük düzeltmeden bahsetti. Bitcoin fiyatı yaklaşık 70.000 dolara yükseldiği için bu gerçekleşmedi. Analiste göre geçmiş döngülere bakılarak halving sonrasının tahmin edilmesi tutarlı değil:

Yatırımcıların önceki fiyat performansının geleceği tahmin etmeye yardımcı olmadığını iddia etmesinin saçma olduğunu düşünüyorum. Başarılı tarih öğrencileri en iyi yatırımcılardır.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap