OneCoin lideri, FBI tarafından yakalanmasaydı Türkiye’ye geliyordu

OneCoin lideri, FBI tarafından yakalanmasaydı Türkiye’ye geliyordu

Paylaş
OneCoin lideri, FBI tarafından yakalanmasaydı Türkiye’ye geliyordu

Türkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde 3.5 milyon üyeye ulaşan ve yaklaşık 4 milyar dolarlık vurgun yaptığı iddia edilen OneCoin’le ilgili olarak çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Mart ayının 6’sında OneCoin’in yöneticilerinden biri olan Konstantin Ignatov, Los Angeles Havalimanı’nda uçağa binecekken yakalanmıştı. Ignatov’un o gün yakalanmasaydı Türkiye’ye gelecek olduğu ortaya çıktı. Daily Mail‘in bildirdiğine göre, İstanbul’a inecek olan uçağa binmek için hareket ediyordu.

Konstantin Ignatov

Konstantin Ignatov, FBI tarafından yakalanmış olsa da OneCoin projesinin kurucusu olan ablası Ruja Ignatova, 2017’de kayıplara karıştı ve o günden bugüne görülmedi.

Dünyanın her yerinde aranan Ignatova’nın şu anda nerede olduğu ve kolluk kuvvetlerinden nasıl kaçabildiği belirsiz.

OneCoin davasını yakından takip eden ve küresel finans endüstrisi ile ilgili araştırmacı gazeteciliğiyle tanınan Inner City Press’in kurucusu Matthew Russell Lee, CoinTelegraph‘a verdiği demeçte, bu konuda şaşırtıcı detaylar anlattı. Lee’nin anlattıklarına göre, Ignatova’nın kardeşi Konstantin Ignatov, ablasının kendisine “zengin ve güçlü” bir Rus’un desteğini ve korumasını aldığını söylediğini itiraf etti.

Ruja Ignatova

OneCoin, 2014 yılında Ruja Ignatova tarafından Bulgaristan’da kuruldu. Şirketin ilk ofisi Sofya Slaveykov Meydanı’nda, merkez ofisi ise Dubai’deydi. 2016 yılında OneCoin, dünya çapında 3.5 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını iddia ediyordu. Şirket, kullanıcıları yüksek kâr vadiyle çekiyordu.

OneCoin bilgilendirme merkezi

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap