OneCoin kurucusunun kardeşi, 90 yıla kadar hapisle karşı karşıya

OneCoin kurucusunun kardeşi, 90 yıla kadar hapisle karşı karşıya

Paylaş
OneCoin kurucusunun kardeşi, 90 yıla kadar hapisle karşı karşıya

isminden biri olan Konstantin Ignatov’un Adalet Bakanlığı ile hukuki pazarlık masasına oturduğunu ve 4 Ekim’de anlaşma sağladığını bildirdi.

Geçtiğimiz Mart ayında Türkiye’ye gelecekken Los Angeles Havalimanı’nda yakalanarak tutuklanan Ignatov, kara para aklama ve dolandırıcılık gibi suçlarla suçlanıyordu.

Ignatov, aynı zamanda her yerde aranan ancak 2017’den beri kayıp durumdaki OneCoin’in kilit ismi Ruja Ignatova’nın kardeşi.

Anlaşma koşulları uyarınca Ignatov, olası vergi ihlalleri haricinde OneCoin’deki rolüyle ilgili daha fazla suçlamayla karşı karşıya gelmeyecek. Buna rağmen 90 yıla kadar hapis cezası alabilir. Ayrıca Ignatov’a tanık koruma programı kapsamında yeni bir kimlik verilebileceği belirtiliyor.

Bu arada ortadan kaybolduğundan beri ablasıyla görüşmediğini iddia eden Ignatov, mahkemeye ablasının bir pasaport ile Bulgaristan’daki evinden Viyana ve Atina’ya uçak bileti aldığını söyledi. Onu bulmak için özel bir dedektif dahi tuttuğunu belirten Ignatov, ablasının yakınından birinin kendisini FBI’ya teslim etmesinden korktuğunu ifade etti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap