Öncü Bitcoin Borsası Devasa Sayıda BTC’yi Soğuk Cüzdanında Tutuyor

Öncü Bitcoin Borsası Devasa Sayıda BTC’yi Soğuk Cüzdanında Tutuyor

Paylaş
Öncü Bitcoin Borsası Devasa Sayıda BTC’yi Soğuk Cüzdanında Tutuyor

Kriptokoin – Son haberlere göre, Coinbase soğuk cüzdanında 7 milyar dolar değerinde 966.230 Bitcoin bulunuyor. Borsa giderek artan sayıda yatırılan kripto para birimi varlığını depolayan bir “banka” haline hale geliyor.

Her borsa soğuk cüzdanında ne kadar kripto para birimi tutar? Coinbase, kripto varlıklarıyla dünyanın en büyük borsası olma yolunda ilerlerken, sayılar muhtemelen sizi şok edecek.

Coinbase  7 milyar Doların Üzerinde Bitcoin’i Saklıyor

BitUniverse’den gelen verileri içeren r / Bitcoin’deki son bir yayına göre, Coinbase borsası kripto para birimi işletmelerinde büyük bir marjla bayrağı elinde tutuyor.

Kripto para borsa devi, yalnızca Bitcoin’de 966.230 BTC’yi saklıyor ve bu rakam tam olarak 7.17 milyar dolar civarında. Bu kripto varlıklarının tümü Coinbase’in saklama hizmetleri kapsamında yer alıyor. Borsaya ait olmadığı için bu varlıklara doğrudan erişim olmamasına rağmen, yine de özel anahtarlara sahip.

Diğer borsalar Coinbase’in gerisinde kalıyor, ancak hala mevduat sahiplerinden ve kendi fonlarından büyük miktarda soğuk cüzdanları var. BitMEX 265.140 BTC’ye (1.94 milyar dolar) sahipken, Bitstamp 229.490 BTC (1.67 milyar dolar) ile üçüncü sırada yer alıyor. Emanet altındaki varlıkların diğer borsaları Bitfinex (146,120 BTC), Kraken (136,780 BTC), Bittrex (131,340 BTC) ve Coincheck (35,090 BTC)  şeklinde.

Muhtemel Bir Güvenlik Riski?

Buna nasıl baktığınıza bağlı olarak, bunu uygun bir merkezsizlik hatası olarak görebilirsiniz. Bir güvenlik ihlali durumunda, sadece bir borsa ve varlık kolu tarafından yönetilen büyük miktarlarda varlıklar vardır. Bazıları bu gelişmenin “bankalar” gibi olan borsaların varlık kanıtı olduğunu ve sektörde ciddi bir sorun teşkil ettiğini yorumladı.

Yine de, bazı borsalar merkezsizliğe doğru ilerlerken, bu durum kısa bir süre için sorun olmayabilir. Binance, bu yıl merkezsiz borsasını açıkladı ve zamanl ona tamamen geçmeyi planlıyor. Öte yandan, Coinbase, bu tür merkezsiz hayalleri yerine getirmedi ve bunun yerine olduğu gibi çalışmaya devam etmeyi planlıyor. Bu nedenle, bu varlıklar bir süre için birkaç merkezi kuruluşun yönetimi altında kalabilir ve bu sayede kripto varlıklarının artan bir kısmı potansiyel olarak ciddi risk altında tutulur.

Bu ille ki, bu soğuk cüzdanların riske atılması konusunda endişelenmemiz gerektiği anlamına gelmez. Coinbase sadece FDIC sigortalı değil, aynı zamanda tüm sektördeki en iyi güvenliklerden bazılarına sahip. Ancak, bu sayılar bizi duraklatmalı. Kripto para birimi alanı her zaman “kendi bankası olma” yolunda ilerliyor. Kullanıcıların, kripto varlıklarını depolamak için borsalara giderek daha fazla güveniyor olmaları gerçeği, farklı bir hikaye anlatır.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap