Önceki 2 Tahmini Doğru Çıktı! Bitcoin Sihirbazı, Şubat Seviyesini Belirledi

Önceki 2 Tahmini Doğru Çıktı! Bitcoin Sihirbazı, Şubat Seviyesini Belirledi

Paylaş
Önceki 2 Tahmini Doğru Çıktı! Bitcoin Sihirbazı, Şubat Seviyesini Belirledi

Kriptokoin.com – Yıl 2020, Bitcoin’in fiyatı hala 7.000 dolar ile 8.000 dolar arasında değişiyor. Ancak, anonim bir analist tarafından 4chan hesabından yapılan bir dizi Bitcoin tahmini, BTC’nin yakında Şubat ayında parlak hale geleceğini söylüyor.

Bitcoin Sihirbazı, Şubat ayınakadar BTC’de 29 bin dolara işaret ediyor

Bitcoin fiyatlarının Nisan ayında 5.300 dolar ve Temmuz ayında 9.200 dolara ulaşacağı yönündeki doğru tahminleri bir anonim 4chan kullanıcısının Reddit’te “Bitcoin Sihirbazı” olarak anılmasını sağladı. Bununla birlikte anonim Bitcoin Kâhini BTC’nin bu yıl Kasım ayına kadar fiyatta uçmaya devam etmesini bekliyordu. Analistin Ekim ayına kadar 16.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahmini gerçekleşmedi. Kripto para ayın sonuna doğru 10 bin dolara ulaşmayı başardı ve Binance CEO’su  BTC’nin “kısa süre içinde olmasa da” aynı fiyat hedefine ulaşacağını belirtti.

PlusToken dampingi, Bitcoin fiyatının yaklaşık 10 bin dolarda tutunmasını zorlaştırdı. Daha sonra lider kripto para, 6 bin dolarlık düşük seviyeye düştüğü için işler daha da kötüleşti. O zamandan beri BTC, 7.000 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin Sihirbaz’ının Ekim kehaneti gerçekleşmedi. Anonim analistin ününe tekrar kavuşması için bu yıl hala imkan var ve 4chan’da yapılan cesur iddialara göre Şubat 2020, BTC’nin 29.000 dolara çarptığını görmeli. Temmuz ayında ise BTC 56.000 dolar civarında ve Kasım ayında 87.000 dolar seviyesinde dalgalanmalı.

Anonim analistinBitcoin Kehaneti gerçekleşebilir mi?

Yukarıda belirtilen tahminlerle birlikte, analistin Bitcoin’in tahmini piyasa değerinin 1,5 trilyon ABD doları olacağını belirttiği ve yakın gelecekte BTC’nin hakimiyetinin yüzde 40-46 olacağını öngördüğünü görüyoruz. Popüler Bitcoin analisti Josh Rager, 2019’daki son tweetinde, son on yılda Bitcoin’in kaydettiği muazzam büyümeye dikkat çekti. Ayrıca, Bitcoin fiyatının geçen yıla göre, yüzde 90-95 oranında değer kazandığını belirtti:

Son on yıl için yıllık BTC fiyat grafiği: BTC grafiğine dayanarak, Bitcoin’in 2019’da %90 ila %95’lik bir artışla yılı sonlandırması muhtemel. Özellikle 2018’e kıyasla kötü bir yıl değil. 2010’dan bu yana %72’nin üzerinde bir artışla Bitcoin için on yıllık bir serüven.

Bu tür astronomik kazanımlar 10 yıl boyunca gerçekleşti ve tekrar gerçekleşebilir. Ancak Bitcoin Sihirbazı’nın Şubat ayına kadar 29.000 dolarlık tahmini gerçekleşmezse, Temmuz ve Kasım çağrıları büyük olasılıkla yerine getirilmeyecek. Neden mi? Uzmanlara göre Bitcoin, öngörülemeyen bir pazardır, çünkü belirli bir dönem sabit kârdan oluşur, kayıpların kontrolden çıktığı birçok zaman periyodu vardır. Bitcoin’le ilgili diğer kritik haberler için “Flaş Yükseliş: Bitcoin Tek Haberle Yaklaşık 30 Bin Dolara Ulaştı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap