Oman’ın En Büyük Limanında Blockchain Kullanılacak

Oman’ın En Büyük Limanında Blockchain Kullanılacak

Paylaş
Oman’ın En Büyük Limanında Blockchain Kullanılacak

Oman’ın en büyük limanı olan Salalah Limanı, TradeLens adlı Blockchain projesine katıldı.

Blockchain’e Geçiş

Times of Oman tarafından yapılan habere göre Salalah Limanı, IBM ve Maersk tarafından ortaklaşa geliştirilen TradeLens projesine dahil oldu.

Salalah Limanı yetkilileri TradeLens sayesinde limana girip çıkan kargoları gerçek zamanlı olarak takip edebilecekler. Ayrıca bu kargolara ilişkin veriler, diğer şirketlerle kolaylıkla paylaşılabilecek.

Yerel kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Salalah Limanı, özellikle tedarik zinciri takibini dijital ortama aktarabilmek ve daha verimli bir şekilde yürütebilmek için TradeLens bünyesindeki diğer şirketlerle işbirliği yapacak. Salalah Limanı CEO’su Mark Hardiman, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

Tedarik zincirinin çeşitli alanlarında Blockchain teknolojisini kullanmak daha fazla şirketin Salalah Limanı’nı tercih etmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Salalah’ın coğrafi konumundan daha etkili bir şekilde faydalanılmasına yol açacak yeni iş modellerinin gelişmesini de sağlayacak.

TradeLens Büyüyor

IBM ve Maersk, TradeLens adlı bu Blockchain projesini 2018 yılında kurdular.

Dünya genelindeki çeşitli liman operatörleri, teknoloji ve finans şirketleri TradeLens projesine katılarak tedarik zinciri alanında ciddi gelişmelere imza atıyorlar. Maersk verilerine göre günümüzde 100’den fazla üyesi bulunan TradeLens projesiyle “her hafta binlerce farklı belge işleniyor.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap