Olası Bir Savaş Öncesi, İranlılar Bitcoin’i Daha Yüksek Fiyattan mı Alıyor?

Olası Bir Savaş Öncesi, İranlılar Bitcoin’i Daha Yüksek Fiyattan mı Alıyor?

Paylaş
Olası Bir Savaş Öncesi, İranlılar Bitcoin’i Daha Yüksek Fiyattan mı Alıyor?

İçinde bulunduğumuz günün başlangıç saatlerinde yaşanan bir olay, dünyada bir anda gündemin en büyük maddesi haline geldi.

Amerikan güçlerinin düzenlediği saldırı ile Kasım Süleymani’yi öldürdüğü haberi, bir anda dünyada kendine geniş bir yer bulurken, bu olayın iki ülke arasındaki krizi bir üst seviyeye taşıyacağı ve olası bir savaşın başlayabileceği yönünde bazı yorumlar yapıldı.

Bu olaya kadar 6900 dolar bandından alınıp satılan Bitcoin fiyatı ise, Litecoin ve Monero gibi alt koinler ile birlikte kayda değer bir artış yaşarken, ham petrol fiyatlarında yaşanan artış da gözlerden kaçmadı.

İran’da Bitcoin Fiyatı Ne Durumda?

Bitcoin konusuna dönecek olur isek, İran’da şu anda bitcoin fiyatının normal değerlerden çok daha fazla olduğunu gösteren veriler var. Her ne kadar resmi olarak doğrulanmasa da, Local Bitcoins verilerine göre, şu anda İran’daki vatandaşlar olası bir savaşın öncesinde değer saklama aracı olarak Bitcoin’e yönelmiş olabilir.

Local Bitcoins’in ülkedeki son verileri, İran’da Bitcoin fiyatının dolar cinsinden 23 bin dolara kadar çıkmış olduğunu gösteriyor.

Bu da, İran vatandaşlarının şu anda Bitcoin fiyatı için normal değerin yaklaşık üç katını ödemeyi göze aldığını bizlere anlatıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap