OKEx, Binance’den Kopyala – Yapıştır Yapıyor!

OKEx, Binance’den Kopyala – Yapıştır Yapıyor!

Paylaş
OKEx, Binance’den Kopyala – Yapıştır Yapıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan OKEx ve Binance, zaman zaman rekabetle gündeme gelse de, bu sefer durum biraz farklı gözüküyor.

OKEx, yeni başlattığı ve yatırımcıları eğitmeyi planladığı projesinde, Binance’in aynı amaçla hizmete sunduğu Binance Academy’de projesindeki bazı içerikleri kopyalamış gibi gözüküyor. Larry Cermak tarafından da yayınlanan bilgilere bakıldığında, OKEx’in ilgili eğitsel sayfasındaki eğitsel içeriklerin bazılarının birebir Binance’teki içeriklerden kopyalandığı görülüyor.

Buna ek olarak Binance’in SAFU isimli kullanıcı sigorta fonunun bilgilerini bile kopyalayan OKEx’in sitesindeki metinde, Binance’in sitesindeki metnin birebir aynısı yer alıyor. OKEx’in Binance’in SAFU fonu hakkındaki içeriği birebir kopyalayıp sitesinde yayınlaması bile aslında projenin ne kadar dikkatsizce yapıldığını ortaya koyuyor.

OKEx basın saatine göre hala ilgili içerikleri düzeltmedi ve bunların Binance üzerinden birebir kopyalanması,  bazı yatırımcılar tarafından alay konusu haline getirildi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap