NYDIG: Amerikan bankaları, yakında Bitcoin alım satımı sunacak

NYDIG: Amerikan bankaları, yakında Bitcoin alım satımı sunacak

Paylaş
Uzman Coin: NYDIG: Amerikan bankaları, yakında Bitcoin alım satımı sunacak

Son dönemde kurumsal firmaların alımlarıyla çok ciddi bir ivme kazanan kripto paralar konusunda, saklama hizmeti sunan NYDIG yönetim kurulu başkanı Yan Zhao’dan büyük bir iddia ortaya atıldı. CNBC’nin haberine göre Zhao, ABD’li bankaların müşterilerinden gelen yoğun talep sebebiyle Bitcoin hizmeti vermeye başlayacağını söyledi.

10 milyar dolar değerdeki varlık yönetim şirketi Stone Ridge’in bir alt firması olan NYDIG, bankalara Bitcoin hizmet altyapısı sağlama amacıyla finans teknolojisi firması Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurmuştu. NYDIG’nin bankacılık çözümlerinden sorumlu yöneticisi olan Patrick Sells de programa dahil olmak isteyen yüzlerce banka olduğunu belirtmişti.

Sadece ABD’de değil, tüm dünyada kripto para yatırımcılarının bankaların bu konuda yetersiz kalmaları sebebiyle kripto para şirketlerinin uygulamalarını kullandıkları biliniyor. PayPal, Square gibi firmalar da kripto para hizmetleri verince, banka hesaplarından sürekli olarak buradaki hesaplara gitmek üzere para çıkışı yaşanıyor.

“Bankalar; Coinbase ve Kraken’i görüyor”

NYDIG yönetim kurulu başkanı Yan Zhao’ya göre ise bankalar bu durumdan adeta bıkmış durumda… Dev kurumlar müşterilerinin sürekli olarak kripto para odaklı firmalara para göndermesini önlemek için Bitcoin hizmetleri sunmak istiyor:

“Bankalar sadece müşterilerinin Bitcoin istemesinden dolayı bunu yapmıyor. Aynı zamanda Coinbase, Kraken, Galaxy gibi şirketlerden gelen verileri de görüyorlar. Oraya gönderilen, yatırılan paradan haberleri var. Bu yüzden kısa süre sonra Bitcoin hizmeti vermeye başlayacaklar. “

“Çok büyük bir ekonomik güçlenme sağlar”

Çoğu insanın, kurumsal firmaların yatırım yaptığı araçlara geçiş yapamadığını belirten Zhao, Bitcoin’in bunun önüne geçebileceğini belirtti:

“Kurumsal yatırımcıların para koyduğu birçok varlığa küçük yatırımcı giremiyor. Bu kişilerin bankalarında Bitcoin seçeneği olursa ve insanlar 1 dolarlık bile Bitcoin alabilirse, o zaman onların elinde de istedikleri miktarda değerli bir varlık olur. Bu çok büyük bir ekonomik güçlenme demektir”

NYDIG’ın yaptığı bir ankette de, banka müşterilerinin çoğunluğunun Bitcoin seçeneğine olumlu baktıkları belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap