NYDFS, VC firmaları için sanal para düzenlemelerini sıkılaştırıyor

NYDFS, VC firmaları için sanal para düzenlemelerini sıkılaştırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: NYDFS, VC firmaları için sanal para düzenlemelerini sıkılaştırıyor

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (DFS), sanal para (VC) işletmeleri için düzenleyici çerçevesini güncelleyerek, risk sermayesi şirketlerinin dijital paralarla süreç yaparken uyması gereken katı tedbirler getirdi. Bu atak, bölümdeki yönetişim ve uyumluluğu artırmayı amaçlıyor.

  • Pazartesi günü DFS, VC kuruluşlarının, sıkı yönetişim prosedürleri ve sağlam bir uyumluluk inceleme süreci içeren bu gelişmiş standartlara uyan madeni para süreçlerini ele almak için birinci stratejileri oluşturmasını zarurî kıldı.- Şirketler, madeni para listelerini kendi kendilerine onaylamadan evvel, geniş bir risk yelpazesini ele alan risk değerlendirmeleri yapmalıdır. DFS’nin evvelce onayını almak bu prosedürde zarurî bir adımdır.- 7 Aralık 2023 Perşembe gününe kadar, VC şirketlerinin taslak listeden çıkarma stratejileri hakkında DFS ile görüşmelere katılmaları beklenmektedir.- İleriye bakıldığında, 31 Ocak 2024 Çarşamba gününe kadar, VC kuruluşlarının düzenlemelere daima ahenk sağlamak için kesin listeden çıkarma siyasetlerini DFS tarafından gözden geçirmeleri ve onaylamaları gerekmektedir.

Bu gerekliliklere ek olarak, bugün itibariyle Gemini ve Robinhood üzere kuruluşlar, kripto para ünitesi listeleri ve listeden çıkarmalar için DFS onaylı prosedürlere sahip olmakla yükümlüdür. Bu prosedürler, her bir kuruluşun kendine mahsus iş modeline nazaran uyarlanmış güvenlik protokollerini ve müşteri muhafaza tedbirlerini içermelidir. Her bir coinin kendine has özellikleri dikkate alınarak kapsamlı bir coin inceleme süreci gereklidir.

Bu güncelleme, DFS tarafından 24 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan ve sanal para işletmeleri için birinci beklentileri özetleyen Evvelki Kılavuzun akabinde gelmektedir. Listeden çıkarma siyasetlerinin son onayına kadar, VC kuruluşları yeşil listeden sırf muhakkak birkaç jetonu listelemekle sonludur – bu liste yirmiden fazla jetondan Bitcoin de dahil olmak üzere sırf sekize indirilmiştir. Bu kısıtlama, DFS’nin New York Eyaletinde inançlı ve uyumlu bir sanal para piyasasını sürdürme taahhüdünün altını çizmektedir.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap