Nvidia Oyun Oynarken Kripto Geliri Sunacak Olan Son GPU Kartlarını Piyasaya Sundu

Nvidia Oyun Oynarken Kripto Geliri Sunacak Olan Son GPU Kartlarını Piyasaya Sundu

Paylaş
Nvidia Oyun Oynarken Kripto Geliri Sunacak Olan Son GPU Kartlarını Piyasaya Sundu

Endüstri devi Nvidia,  bu hafta kripto madenciliği perakende alanından odaklı bir geri çekildiği günler içinde yeni GeForce RTX ™ 2000 serisi grafik kartını tanıttı.

Amerikan donanım şirketi, yeni seride üç adet grafik kartı piyasaya sürdü: RTX 2070, RTX 2080 ve RTX 2080 Ti. Seri, her bir kartın Nvidia Turing ™ mimarisine sahip olduğu ve yeni bir GeForce RTX ™ platformu tarafından desteklendiği, önceki nesil ekran kartlarından altı kat daha iyi performans göstermeyi vaat ediyor.

Nvidia, gerçek zamanlı ışın izlemeyi, programlanabilir gölgelendirmeyi ve yapay zekayı ileri seviyeye taşımak için yeni bir seri başlattı. Tüm üç teknik oyunlar için geçerli bi seri olacak. Ray Tracing tekniği, sanal dünyaya gerçekçiliğin eklenmesi ile ilgili olsa da, tüm RTX serisinde yapay zeka kullanımı, net, açık, gerçeğe yakın görüntüler ve özel efektler yaratan güçlü AI algoritmalarını çalıştırmaktır. Diğer yandan, kullanıcıların maksimum ayarlanmış ayarlar ve en yüksek kare hızları ile oyun deneyimi sağlar.

Nvidia GeForce RTX ™ serisi oyun deneyimi ile ilgili ilginç görünse de bu aşamada madencilere çekici gelmiyor. AI bilgi işlem gücü sağlayan Tensor çekirdeği ile donatılan yeni mimari, karma gücü yüzde 25-35 oranında artırabilir. Ancak maliyeti önceki nesillere göre% 50 daha fazla olan bir kart için, madenciler bu noktada bir güncellemeden kaçınacaktır.

Örneğin, en iyi performans gösteren RTX 2080 Ti’nin fiyatı 1.119 dolar iken, yaklaşık 599 dolar olan önceki GTX 1080 Ti’den daha pahalı. Bellek hızı, bant genişliği ve CUDA çekirdek sayısı dahil olmak üzere göreceli madencilik performansına göre, RTX, GTX’den daha iyi değil. Değeri düşmediği sürece, bir bütün olarak madencileri cezbetmeyeceği kesin.

Nvidia ayrıca, önceki ekran kartlarının aksine RTX serisini bir madencilik ekipmanı olarak da tanıtmamıştır. Şirket, en son gelir raporunda kripto madenciliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Madencilik tabanlı GPU’lardan elde edilen gelirde önemli bir düşüş tespit etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap