NULS Ekibine Saldırıp 480 Bin Dolarlık Kripto Para Çaldılar

NULS Ekibine Saldırıp 480 Bin Dolarlık Kripto Para Çaldılar

Paylaş
NULS Ekibine Saldırıp 480 Bin Dolarlık Kripto Para Çaldılar

Bugün kripto para dünyasında büyük çaplı bir hırsızlık yaşandı. Hackerlar bir geliştirici grubuna saldırarak 2 milyon adet NULS tokenı çaldılar.

NULS ekibi tarafından paylaşılan bilgilere göre bu saldırı sonucunda yaklaşık 480 bin dolar değerinde para çalınmış oldu.

Büyük Saldırı

The Next Web tarafından yapılan habere göre hackerlar kısa süre önce NULS’nin geliştirici ekibine ait olan hesaplara saldırdılar.

Bu saldırı sonucunda yaklaşık 2 milyon adet NULS tokenının çalındığı düşünülüyor. Saldırı anındaki kura göre bu tokenların değeri toplamda 480 bin dolar civarına denk geliyor. Bu saldırının tam olarak nasıl, ne şekilde gerçekleştiği bilinmese de hackerların NULS yazılımın 2.2. versiyonunda bulunan bir hatayı kullandıklarından şüpheleniliyor.

Geliştirici ekibi tarafından paylaşılan bilgilere göre çalınan bu tokenların yarım milyonundan fazlası (130 bin dolar civarı) çoktan borsalara aktarıldı ve başka para birimlerini dönüştürüldü. NULS geliştiricileri, çalınan diğer tokenları değersizleştirebilmek ve hackerlara para kaptırmamak için ağda bir hard fork yapmayı planlıyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap