Not Alın: Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar!

Not Alın: Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar!

Kripto analisti Lockridge Okoth’a nazaran, Binance’ın yeni DOGE/TUSD süreç paritesi altcoin için yükseliş katalizörü olabilir. Analist Ali Martinez, Chainlink için güçlü dayanak tabanının iyimserliği artırdığını söylüyor. Analist Jake Simmons ise Solana boğalarının ultra güçlü olduğunu ileri sürüyor.

DOGE/TUSD süreç paritesi altcoin fiyatını nasıl katalize eder?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, DOGE/TUSD’yi destekleyeceğini açıkladı. Bonus olarak, Binance süreç paritesi için sıfır piyasa yapan fiyatı alacak. Binance’ın bu bonusunun DOGE fiyatı için bir yükseliş katalizörü olması mümkün. Bu da Dogecoin’in, halihazırda göğüs coin’in toplam süreç hacminin %20’sinden fazlasını oluşturan dev borsada süreç görmesini teşvik edecektir. Bu listelemenin akabinde süreç hacmindeki büyümenin, Dogecoin fiyatında bir artışa neden olması beklenen. Daima bir yükseliş baskısı ivmesi, altcoin fiyatını Mayıs başında 0,1 doların üzerindeki düzeylere taşıyabilir.

Bu altcoin için güçlü dayanak tabanı iyimserliği artırıyor

Chainlink (LINK) yatırımcıları, fiyatının önümüzdeki günlerde daha da yükselmesi bekliyor. Bu yüzden, yatırımcılar ortasında altcoin için şu anda boğa hissi var. Bu, Ali Martinez’in Twitter’da paylaştığı bilgi tahlil platformu olan IntoTheBlock’ın bir grafiğine dayanıyor. Tweet’te Ali, Chainlink’in 5,60 dolara düşme mümkünlüğü olmasına karşın, yükselme bahtının çok daha yüksek olduğunu belirtiyor. Bu optimistlik, fiyat 6,38 ila 6,93 dolar ortasındayken pek çok kişinin LINK satın alması ve bu fiyat aralığında altcoin için güçlü bir dayanak düzeyi oluşturmasıyla besleniyor.

Ali’nin paylaştığı grafik, Chainlink’in son birkaç haftadır dar bir aralıkta süreç gördüğünü gösteriyor. Ayrıyeten, fiyatının yaklaşık 8 dolar olduğunu ön plana çıkarıyor. Bu aralığa bağlı hareket, kimi yatırımcıların LINK’in ivmesini kaybedebileceğinden endişelenmesine neden oldu. Bununla birlikte, grafik birebir vakitte Chainlink’in 6,38 ila 6,93 dolar aralığında güçlü bir dayanak tabanı oluşturduğunu gösteriyor. Ayrıyeten, çok sayıda yatırımcının bu düzeyde alım yaptığına işaret ediyor. Analiste nazaran, bu takviye düzeyi, LINK’in önümüzdeki günlerde üst yanlışsız güçlü bir atak yapması için bir sıçrama tahtası misyonu görebilir.

LINK’i neler bekliyor?

Analist Eli Danbel, Chainlink teknik görünümünü pahalandırıyor. LINK, bugünün günlük grafiğinde kırmızı bir mum oluşturdu ve kısa vadeli bir düşüş eğilimi olan 50 günlük Kolay Hareketli Ortalamasının (SMA) altına düştü. Ayrıyeten, 22 Nisan 2023’te başlayan yatay trendde kaldı. Bu da ayılar ile boğaların piyasada bir çıkmazda olduğunu gösteriyor. Bu periyottaki fiyat değişikliği hafif. Lakin varlık için alım satım faaliyetinde bir artış besbelli.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar! 1

LINK’in Nispi Güç Endeksi (RSI) 44,58 ve çok satım bölgesine iniyor. Bu, önümüzdeki günlerde daha fazla fiyat düşüşünün mümkün olduğu manasına geliyor. LINK, fiyat oynaklığına karşın hala 200 günlük SMA’sının üzerinde. 200 günlük SMA, varlık için 6,942 dolarlık bir dayanak düzeyine dönüştü. Bu da uzun vadede bir toparlanmaya işaret ediyor.

Diğer kıymetli dayanak düzeyleri 6,4 dolar ve 6,75 dolar. Ayrıyeten, direnç düzeyleri 7.456 dolar, 7.735 dolar, 8.8 dolar ve 9.48 dolar. Ayılar, 7,456 dolarlık dirençte LINK’in fiyatını düşük tutmayı planlıyor. Muhtemelen yakında 6,942 dolar dayanak düzeyine düşecek. Bunun da bir boğa rallisini tetiklemek için bir pivot noktası misyonu görmesi muhtemel.

Solana boğaları ultra güçlü! Boğalar nereyi hedefliyor?

Solana büyük bir üst taraflı sıçrama sağlamak için harika bir formda konum almış durumda. SOL geçtiğimiz günlerde 1 günlük grafikte son derece kıymetli bir trend kararıyla karşı karşıya kaldı. Zati Aralık 2022’nin sonundan bu yana, Solana bir yükseliş trendine girdi. Fakat, yükselen trend çizgisini (siyah) son birkaç gün içinde ayılar birkaç sefer test etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar! 2SOL fiyatı, 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Şu anda SOL fiyatı yeniden trend çizgisinin üzerinde seyrediyor. Hasebiyle, Solana 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama’ya (EMA) (mavi) yanlışsız bir koşuya başlayabilir. Solana 8 Nisan 2022’de “boğa çizgisinin” altına düştüğü için teknik olarak hala ayı bölgesinde. Nisan 2023 ortasında birinci denemeler başarısız oldu. Bitcoin ve çok sayıda altcoin halihazırda 200 günlük EMA’nın üzerinde süreç görürken, SOL FTX çöküşünün bir sonucu olarak hala trend göstergesinin altında sıkışmış durumda.

Trend çizgisini tutmak, muhtemelen SOL fiyatını 200 günlük EMA’ya ve boğa bölgesine geri fırlatan itici güç olacak. Hudut çizgisi şu anda 25,12 dolar düzeyinde. Lakin, yeni bir teşebbüsü doğrulamak için Solana’nın 22,78 doların üzerine çıkması gerekiyor. SOL bu direnç düzeyinin üzerinde stabilize olmayı başarırsa, satın alma tarafının tekrar 200 günlük EMA’yı hedeflemesi mümkün. Bu başarılı olursa, %38,2 Fibonacci düzeyinin de bulunduğu 27,13 dolarlık yılın en yüksek düzeyi odak noktası haline gelir.

Dikkat cazip bir biçimde, Solana’nın mevcut gücünü SOL/BTC grafiğinde de görmek mümkün. Yazı sırasında SOL, daha düşük vakit diliminde düşüş trendini kırmak üzereydi. Bu yüzden, SOL/BTC’de 0,0008018’e gerçek bir hareket mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Yükseliş Beklentisi İçeren 3 Altcoin Bunlar! 3SOL/BTC, 1 saatlik grafik / Kaynak: TradingView
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap