NordVPN ile Daha Güvenli Bir İnternet’e Merhaba

NordVPN ile Daha Güvenli Bir İnternet’e Merhaba

Paylaş
NordVPN ile Daha Güvenli Bir İnternet’e Merhaba

En popüler VPN’lerden NordVPN’i kullanarak İnternet’te çok daha güvenli bir şekilde gezinebilirsiniz. Ayrıca NordVPN üyeliği satın alırken kripto paralarla da ödeme yapabilirsiniz.

Günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan NordVPN, Tefincom S.A adlı bir şirket tarafından geliştirildi. Panama merkezli bu şirket NordVPN’i 2012 yılında kullanıma sundu.

Türkiye’de artık kullanmaya epey alıştığımız VPN’ler İnternet’i biraz olsun daha güvenli bir şekilde kullanmamızı sağlıyor. Bu VPN’ler kimseye mutlak gizlilik sağlamıyor olsa da kişisel verilerinizi daha iyi korumanızı sağlıyor. Ve NordVPN bu konuda birçok rakibinden daha iyi bir hizmet sunuyor.

59 Farklı Ülke

VPN kullandığınız zaman bilgisayarınız ile karşıdaki ağ arasında bir tünel açmış olursunuz. Bu tünel (eğer VPN gerçekten işe yarıyorsa) dışa kapalıdır. Siz bu tüneli kullanarak çeşitli siteleri ziyaret edebilir, normal şartlar altında yapamayacağınız şeyler yapabilirsiniz. Siz tüm bunları yaparken sizin verilerinizin içeriği dışarıdan bakan biri tarafından görülmez.

Bu tüneli kullanırken bize o VPN hizmetini sağlayan şirketin sunucularını da kullanmış oluyoruz. Hatta VPN abonelik ücretlerinin bir kısmı tamamen bu sunuculara gidiyor. Ve NordVPN’in 59 farklı ülkede sunucusu bulunuyor.

NordVPN’i kullanırken şirketin ABD, Almanya gibi çeşitli ülkelerde kurduğu neredeyse 6 bin sunucudan birini kullanabiliyorsunuz. Bazı VPN şirketlerinin bundan çok daha fazla ülkede sunucusu bulunuyor. Ancak NordVPN sayı bakımından geride kalsa da çeşitlilik bakımından öne çıkıyor. NordVPN diğer birçok VPN şirketinin aksine birçok farklı bölgedeki ülkede sunucu tutuyor. Bu arada bazı şirketlerinin aksine NordVPN’in bu ülkelerde gerçekten sunucusu vardır. Bazı şirketler sanal sunucu olarak adlandırabileceğimiz sunucular kursalar da NordVPN hizmet verdiği ülkelerde fiziki sunucular kuruyor.

VPN kullanırken başka bir ülkedeki sunucuya bağlanmak aslında devlet sansüründen tamamen kurtulabileceğiniz anlamına gelmiyor. Fakat otoriter ülkelerde yaşayan insanlar en azından VPN kullanarak hem kişisel verilerini daha iyi gizleyebiliyor hem de daha güvenli oluyorlar.

Sadece VPN Değil

NordVPN yalnızca VPN hizmeti sunan bir şirket değil. NordVPN abonesi olduğunuda şirketin sunduğu çeşitli ürünleri kullanabiliyor ve gizlilik seviyenizi arttırabiliyorsunuz.

Bunlardan birine örnek olarak CyberSec adlı ürünü gösterebiliriz. NordVPN’in sunduğu bu ürünü kullanarak zararlı sitelerden korunabiliyorsunuz. Kripto para sektöründe ne kadar fazla dolandırıcılık döndüğünü düşünürsek; bu ürünü kullandığınızda normalde kullandığınız birçok sitenin pek de güvenli olmadığını görebilirsiniz.

Kripto para kullanıcılar, hatta genel olarak yatırımcılar NordVPN’in diğer ürünlerinden de faydalanabiliyorlar. Şirketin NordPass adlı bir şifre yönetim ürünü var ki bu sayede tahmin edilebileceği üzere şifrelerini derleyebiliyor ve daha güvenli hale getirebiliyorsunuz. Özellikle güçlü ve karmaşık şifreler kullanıyorsanız bu ürün tam sizlik olabilir.

Ödeme Planları

NordVPN gibi VPN şirketlerinin hizmetlerinden faydalandığınızda sansürü belli bir ölçüye kadar aşabiliyor, verilerinizi gizleyebiliyor, IP adresinizi değiştirebiliyor, kişisel güvenliğinizi artırabiliyorsunuz. Fakat bunlar bedava değil.

NordVPN’in hizmetlerinden tamamen yararlanabilmek için şirketin sunduğu herhangi bir ödeme planına dahil olabiliyorsunuz.

NordVPN’e üye olduğunuzda şirkete ödeme yaparken birkaç farklı ödeme yöntemini kullanabiliyorsunuz. Bunların arasında elbette kripto paralar da var. Visa, Mastercard gibi kartları kullanmak istemiyorsanız Bitcoin ve Ether gibi kripto paralarla da işlem yapmanız mümkün.

NordVPN’e abone olduğunuz zaman bunu 6 farklı cihazınızda kullanabildiğiniz belirtmekte fayda var. Bu arada NordVPN’i elbette Microsoft, macOS ve Linux gibi işletim sistemlerinin hepsinde kullanabiliyorsunuz.

NordVPN’i cihazlarınıza kurduğunuzda yukarıdaki saydıklarımıza ek olarak DoubleVPN, SmartPlay gibi daha farklı hizmetlerden de faydalanabiliyorsunuz. Bu hizmetleri kullanırken herhangi bir sorun yaşarsanız NordVPN’in sunduğu 7/24 canlı hizmeti de unutmayın.

Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin! /Contact us!

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap