Nisan ayı Rezerv Delili Raporu’nu yayımlayan OKX, yeni bir şeffaflık adımı daha atıyor

Nisan ayı Rezerv Delili Raporu’nu yayımlayan OKX, yeni bir şeffaflık adımı daha atıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Nisan ayı Rezerv Delili Raporu’nu yayımlayan OKX, yeni bir şeffaflık adımı daha atıyor

Global kripto para borsası OKX, şeffaflık siyaseti doğrultusunda Rezerv İspatı Kontrol Raporları’nı yayımlamaya devam ediyor. zk-STARK güncellemesini de duyuran borsanın Nisan ayı raporuna nazaran rezervlerinde 10,4 milyar dolar kıymetinde BTC, ETH ve USDT bulunuyor.  

İşlem hacmine nazaran dünyanın en büyük ikinci kripto borsası ve önde gelen bir Web3 teknoloji şirketi olan OKX, bugüne kadarki en büyük güncellemelerinden biri olan zk-STARK sıfır bilgi teknolojisini duyurdu. Bu teknoloji kullanıcıların borsa ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulamasına ve varlıklarının OKX rezervleri tarafından desteklendiğini onaylamasına imkan tanıyor. Kullanıcı güvenilirliğini artırmak ismine aylık dönemde ekosistemle paylaşılan Rezerv Delili Raporu’nun altıncısında güncellemenin yanı sıra borsanın rezervlerinde 10,4 milyar dolar pahasında BTC, ETH ve USDT olduğu belirtildi. Bu rezerv verisine nazaran varlıklarda yılbaşından bu yana yüzde 39 artış oldu.

Rezerv İspatı kapsamındaki toplam kripto varlık sayısı 21’e yükseldi

Öte yandan OKX’in yayımladığı bu ayki Rezerv İspatı Raporu birinci defa 18 ek kripto varlığını kapsıyor. Böylelikle kapsanan toplam varlık sayısı da 21’e çıktı. Eklenen bu 18 varlığın içerisinde USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DASH, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI yer alıyor.

Rapora nazaran OKX’in mevcut rezerv oranları şu biçimde oluşuyor:

  • BTC: %103
  • ETH: %103
  • USDT: %103

Nisan ayı Rezerv Delili Raporu’na ait açıklamalarda bulunan OKX Satış ve Pazarlama Yöneticisi Lennix Lai, “Rezerv İspatı, ekosistemimizde şeffaflığı göstermek ve ödeme gücünü garanti etmek için kullanılan metotların başında geliyor. Bu prosedür birebir vakitte bir bütün olarak dalda kullanıcı inancı oluşmasında da önemli bir rol oynuyor. OKX de Rezerv Delili üzere ‘yenilikçi araçları’ kullanarak rezervlerini ve yükümlülüklerini gerçek vakitli olarak doğrulama konusunda kripto para ekosistemine liderlik etmeye epeyce kararlı.” dedi.

zk-STARK zımnilik ve güvenilirliği güçlendiriyor

OKX’in Nisan ayı raporuyla tanıttığı zk-STARK, bir yandan kullanıcı kapalılığını korurken başka yandan Rezerv Kanıtları’nın doğruluğunu ve özgünlüğünü teyit etme imkanı sunuyor. Kriptografik bir metotla çalışan bu teknolojinin kullanımı esnasında öteki taraflarca hiçbir hesap bakiyesi görünmüyor.

OKX Rezerv Delili Merkle ağacı programı için on binlerce adres yayınlayarak dalda şeffaflık çıtasını da yükseltti. Rezerv Delili Raporları’nı aylık olarak yayımlayan büyük platformlardan biri olan borsa, şeffaflık taahhüdünün bir modülü olarak bu raporları tertipli olarak yayımlamaya devam edecek.

OKX Hakkında

OKX, süreç hacmine nazaran dünyanın ikinci en büyük kripto para borsası olmanın yanı sıra Web 3 ekosisteminde de öncü bir platformdur. Dünya çapında 20 milyon kullanıcının itimatla süreç yaptığı OKX, kripto alanına yeni giriş yapanlardan profesyonel yatırımcılara kadar dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından en süratli ve en emniyetli kripto para platformlarından biri olarak biliniyor. Açık kaynaklı araçlarla doğrulanabilen aylık Rezerv Delillerini birinci yayımlayan borsalardan biri olan OKX, şeffaflık alanında da dala öncülük etmeyi amaçlıyor. İngiltere Premier Ligi şampiyonları Manchester City FC, McLaren Formula 1, profesyonel golfçü Ian Poulter, olimpiyat madalyalı Scotty James ve F1 pilotu Daniel Ricciardo üzere üst seviye iştiraklere sahip olan OKX, taraftar odaklı yeni iş birliği fırsatlarıyla taraftar tecrübesini üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra OKX, Web 3 alanına daha fazla içerik üreticisini çekmeyi hedefleyen bir teşebbüste yer alarak Tribeca Şenliği ile üst seviye bir iştirake imza attı. OKX, kripto para borsası olarak sunduğu eserlerin yanı sıra NFT, GameFi, DeFi ve metaverse dâhil Web 3 dünyasını keşfetmek isteyen kullanıcılar için gözetimsiz bir cüzdan olan OKX Cüzdan’ı sunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap