Nijerya Merkezli Ödeme Firması, 120 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

Nijerya Merkezli Ödeme Firması, 120 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

Paylaş
Nijerya Merkezli Ödeme Firması, 120 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

Nijerya merkezli dijital ödeme firması Opay, B Serisi fonlama turunda toplamda 120 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Opera tarafından 2018 yılında kurulan iştirak şirket; bu yeni aldığı yatırımlar ile birlikte dijital ödeme çözümlerini farklı ülkelere taşımak istiyor.

Bu yeni yatırımın, şirketin Nijerya’dan sonra Güney Afrika, Gana ve Kenya’da operasyonlarına başlaması için kullanılacağı ifade edildi.

Yatırım turuna, başta Çin’den olmak üzre birçok farklı büyük ve ünlü yatırım firması katıldı. Yapılan açıklamaya göre yatırım turuna katılan firmalar arasında Sequoia China, Softbank Asia, IDG Capital, Meituan – Dianping, Gao Rong, Source Code Capital, BAI, Redpoint ve GSR Ventures gibi firmalar yer alıyor.

A Serisi fonlama turunda 50 milyon dolarlık yatırım alan Opay, bir yıllık süre zarfında Nijerya özelinde 140 bin aktif müşteri ve günlük ortalama 10 milyon dolarlık bir hacme ulaşmayı başarmıştı.

Bilindiği gibi Opera, dijital ödeme çözümleri ve Blockchain teknolojisi noktasında çok önemli çalışmalar yapıyor ve bu alanda öncü olmak için çaba sarf ediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap