NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler!

NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler!

NFT’ler markalar, müzik, eğlence ve diğer sektörlerle sıçrama yapmaya devam ediyor. Ancak NFT piyasasını saran heyecan geçen aya göre biraz soğudu. Çoğu piyasada olduğu gibi daha tedirgin durgun dönemler görüyoruz. Bunun benzerlerini geçen yılda görmememize rağmen hala NFT token piyasasında çok fazla aktivite ve etkinlikler var. Bu yazıda, NFT’lerle ilgili en büyük gelişmeleri listeliyoruz.

Haftalık NFT token incelemesi

Hip-hop sanatçısı Snoop Dogg, son yıllarda ateşli bir NFT ve kripto destekçisi haline geldi ve Snoop’un Death Row Records’u satın almasıyla, şimdi etiketi “metaverse odaklı” bir araç olarak kullanmak istiyor. Bu hafta Snoop şunları söyledi:

Death Row bir NFT katmanı olacak. Sanatçıları metaverse veya başka bir müzik zinciri aracılığıyla dışarı çıkaracağız. Binbaşı olmak için ilk bağımsız olduğumuzda endüstriyi kırdığımız gibi, metaverse’deki ilk ana dal olmak istiyorum. Yani Death Row NFT ülkesinde olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler! 1

Birçok insan NFT’leri düşündüğünde New York Menkul Kıymetler Borsası muhtemelen akla gelmez. Dünyanın en büyük piyasasını işleten NYSE, geçmişte NFT’lerle uğraştı ve bu haftaki raporlara göre şimdi ikiye katlanıyor. NYSE, borsanın tam ölçekli bir NFT platformu inşa edebileceğine işaret eden yeni patentler aldı. Ayrıntılar sınırlıdır, ancak hareket, görünüşe göre, borsanın altı büyük halka açık listeyi anmak için yayınladığı geçen yılki NFT serisinin bir uzantısı.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler! 2

Birleşik Krallık vergi dairesi HMRC’nin bir vergi dolandırıcılığı soruşturması kapsamında bu hafta Birleşik Krallık vergi makamları tarafından üç NFT’ye el konuldu . Zanlılar, kimliklerini gizleme ve dolandırıcılık yoluyla borçlu olduklarından daha fazla KDV talep etme çabasının bir parçası olarak, ön ödemeli telefonlar ve VPN’lerle donatılmış devasa bir hayali kimlik çemberi kullanmakla suçlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler! 3

Avrupa’nın en büyük varlık yöneticisi Amundi, Fransa merkezli ve 2 trilyondan fazla varlığı yönetiyor. Bu hafta ortaya çıkan raporlar, Amundi’nin NFT pazarına girmeyi düşündüğünü ortaya attı. Amundi’nin baş yatırım sorumlusu Vincent konu hakkında şunları söylüyor:

Nihayetinde, NFT’lerin de yatırım yapılabilir varlıklar haline geleceğini göz ardı edemeyiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler! 4

Reese Witherspoon, NFT piyasasına adım atıyor. Bu hafta yayınlanan raporlar, Witherspoon’un yapım şirketi Hello Sunshine’ın NFT projesi ‘World of Women’a dayalı uzun metrajlı filmler ve diziler geliştireceğini açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler! 5

Son birkaç ayın NFT piyasasına atılan giyim ve fast food markalarına Victoria’s Secret ekleniyor. Şirketin bu hafta dört patent başvurusunda bulunduğu bildiriliyor ve ticari marka avukatı Michael Kondoudis Twitter’da markanın NFT olarak “sanal iç çamaşırları, ayakkabı ve moda aksesuarları” üzerinde çalıştığını belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Token İncelemesi: İşte Piyasadaki Kıymetli Gelişmeler! 6

Piyasa genelinden gelişmeleri de yakından takip etmek gerekiyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız SEC-Ripple davasından son gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap