NewsCrypto, DeFi için Polygon ağı ile köprü kuruyor

NewsCrypto, DeFi için Polygon ağı ile köprü kuruyor

Paylaş
BTC Piyasası: NewsCrypto, DeFi için Polygon ağı ile köprü kuruyor

NewsCrypto sponsorluğunda

NewsCrypto.io, kullanıcıların kripto dünyası hakkında her konuda tüm ihtiyaçlarını bulabileceği NWC tokenı ile güçlendirilmiş bir platformu. NewsCrypto kullanıcıları trade konusunda bilgi edinmek veya sahip olduğu trade becerisini geliştirmek için eğitici içerikler, en son haberler, özel trade ve teknik analiz araçları, yapay zeka araçları ve anlık olarak global borsa bilgilerine ulaşabilir.

Kripto dünyasının en heyecan verici taraflarından birisi olan merkeziyetsiz finans (DeFi), son yıllarda oldukça gelişmiş olsa da hala yolun başında. NewsCrypto, yakın zamanda DeFi ödünç alma ve verme üzerine bir sistem yapacaklarını duyurdu. NewsCrypto platformu ise gelecek DeFi özelliği ile NWC sahiplerinin stablecoin borç alıp verebilecekleri bir sistem sunacak. Devamında ise bu sistemin diğer varlıklara da yayılacağı ve ödünç alma/vermenin üzerinde yeni fonksiyonlar ekleneceği şu ana kadar duyurdukları bilgiler arasında.

NewsCrypto’nun CEO’su Vid Gradišar kuracakları DeFi özelliği ile ilgili şu sözleri söyledi:

“Stellar köprüsü, altyapı projelerinde bizim için önemli bir dayanağı temsil ediyor. Stellar ekosistemi, kapasitesinin gösterdiğinden çok daha az, popüler ortak çalışabilirlik çözümleri tarafından şok edici seviyede az ilgi görüyor. Biz bu yüzden bir adım ileriye gittik ve 10 milyar dolarlık XLM ekosistemini Polygon üzerinden DeFi’ye bağladık. Bu önemli birlikteliğin NewsCrypto üzerinden sadece gerçekleşiyor olması ayrıca bizi sevindiriyor.”

Polygon (eski adı ile MATIC), Ethereum blockchain’i üzerinde çalışmış bir ekip tarafından 2017 yılında oluşturuldu. Polygon, Ethereum altyapısına sahip bir ağdır ve akıllı sözleşmelerin ölçeklendirilmesi üzerine çalışmaktadır. Layer2 ölçeklendirmesi olarak Ethereum blockchain’i üzerindeki yoğunluğu azaltmak, süreleri kısaltmak ve Ethereum üzerinde DApp (merkeziyetsiz uygulama) bulundurması konusunda işleri kolaylaştırması gibi pek çok kolaylık sağlamaktadır.

Yakın zamanda, NewsCrypto kullanıcıların XLM token’larını neredeyse anlık ve maliyetsiz olarak Polygon üzerinde wrapped XLM (wXLM) ile takas etmelerini sağlayacak bir Stellar-Polygon token köprüsü yayınlamaya hazırlanıyor. Ve kullanıcılar wXLM’lerini aldıklarında, bunları Polygon’un sunduğu tüm DeFi protokollerinde kullanabilecekler.

Swap işlemini olabildiğince güvenli hale getirmek için, NewsCrypto ekibi çoklu imzalı cüzdanlardan, Chainlink’in bağımsız bir Stellar düğümü aracılığıyla swap cüzdanlarının bakiyelerini sürekli olarak izleyen Proof-of-Reserve sistemine kadar çeşitli güvenlik katmanları uygulayacak.

Ayrıntılı denetim raporuyla birlikte daha fazla teknik ayrıntı NewsCrypto ekibi tarafından duyurulacak. Bu nedenle NewsCrypto Türkiye Telegram kanalına katılabilir ve Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap