New York’ta kripto para madenciliği için durdurma hamlesi

New York’ta kripto para madenciliği için durdurma hamlesi

Paylaş
Uzman Coin: New York’ta kripto para madenciliği için durdurma hamlesi

Son dönemde kripto para madencilik şirketlerinin operasyonlarını artırdığı hatta işgücüne destek dâhi olduğu New York eyaletinde bu konudaki tartışmalar sürüyor. Son olarak ise New York Eyalet Meclisi’ndeki Çevre Koruma Komitesi, blok zinciri işlemlerinde doğrulamayı yapmak için iş kanıtı sistemini kullanan kripto para madencilik operasyonlarına 2 yıllık bir durdurma kararı getiren yasa taslağı lehine oy verdiler.

Henüz kanun olmadı

Ancak yasa taslağının kanunlaşması için önünde uzun bir yol olduğu görülüyor. Eyalette böyle bir yasanın resmen yürürlüğe girmesi için, Çevre Koruma Komisyonu’nun oyları yeterli değil. New York Eyalet Meclisi’nden de geçmesi gereken taslak daha sonra Eyalet Senatosu’ndan da onay almak zorunda. Son olarak da New York valisi Kathy Hochul’un imzası gerekiyor.

Konu yine Greenidge’e geldi!

Çevre Komisyonu’nun oylamasının, New York bölgesinde madencilik faaliyetlerini sürdüren Greenidge şirketine elektrik sağlayan bir güç şebekesine izin verilip verilmeyeceği hakkındaki kararın son tarihi olan 31 Mart’a kısa bir süre kala gelmesi de dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Tayland, ödemelerde kripto paraları yasaklıyor

Hatırlanacağı üzere, kripto para karşıtlığıyla bilinen ve geçtiğimiz hafta bu konuda bir yasa taslağını da Kongre’ye sunan senatör Elizabeth Warren da, Aralık ayı başında Greenidge şirketine, faaliyetlerin çevreye etkilerini soran bir resmi mektup göndermişti.

Greenidge şirketi de, yaptığı açıklamada neredeyse sıfıra yakın karbon kaynaklı enerji kullandıklarını belirtmişti.

ABD’de özellikle doğu bölgesinde New York ve Pensilvanya’da bulunan eski kömür madenlerinde büyük kripto para madencilik şirketleri doğal gaz ya da atık kömür ile ürettikleri enerji yardımıyla madencilik yapıyor. Bu şirketlerin bölgedeki işgücüne de büyük katkı sağladıkları belirtiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap