New York Times: Facebook Token Geliyor

New York Times: Facebook Token Geliyor

Paylaş
New York Times: Facebook Token Geliyor

New York Times, çarpıcı bir haber yayınlayarak tüm dikkatleri üzerine çekti. New York Times hazırladığı haberde Facebook Token’ının bu senenin ilk yarısında gelebileceğini belirtti.

Ünlü gazetenin yaptığı bu haberden sonra tüm gözler Facebook’a çevrildi. Yayınlanan haberde Facebook, Whatsapp üzerinden çalışması düşünülen Blockchain tabanlı sistem ile anlık olarak kripto para transfer işlemleri yapılabilecek. Facebook, çıkarmak istediği sanal parası için Bitcoin borsalarıyla da gizliden gizliye görüşmelere başlamıştı. Haberin devamında ise Facebook tokenının 2019’un ilk yarısında piyasaya çıkacağı öne sürüldü.

Morgan Creek’in CEO’su olan Antony Pompliano’da Facebook ile ilgili önemli bilgiler aktardı. Pompliano’nun açıklamasına göre, Facebook’un oluşturduğu teknoloji ekibinin dünyayı değiştirecek çalışmalar üzerinde yoğunlaştığını belirtti. Pompliano yapmış olduğu açıklamanın devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Facebook’un planları arasında stabil bir kripto para çıkarma düşüncesi varsa bu hiçbir işe yaramaz ve kripto para dünyasına hiçbir şey katmaz. Ancak piyasaya sürmeyi planladıkları kripto paranın global açıdan güçlü bir token çıkarırlarsa işte o zaman hem kripto para piyasasına hem de yatırımcılara faydası dokunur. Facebook’un çıkaracağı tokenın faydalı olabilmesi ve milyonlarca insanın hayatını değiştirebilmesi için çıkaracağı ürünün çok güçlü olması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Facebook’un kripto para dünyasına girmesi, milyonlarca üyeye sahip Facebook platformu ile birlikte yine milyonlarca kullanıcıya sahip Whatsapp aracılığıyla sanal paraların milyarlarca insana ulaşmasını sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap