New York Times Blockchain Yayıncılığına Başlıyor

New York Times Blockchain Yayıncılığına Başlıyor

Paylaş
New York Times Blockchain Yayıncılığına Başlıyor

Amerika’da faaliyet gösteren New York Times gazetesi, sektörde kalıcı olabilmek için blockchain teknolojisinden yararlanmak ve denemek istediği öğrenildi. Elde edilen bilgilere göre New York Times yayınladığı bir iş ilanında, haber yayıncıları için blockchain temelli bir sistem oluşturabilecek kişi ya da kişiler aradığını duyurdu. Yayınlamış oldukları iş ilanında, alacakları kişi için ileriye dönük lider olacağı vurgusu yapılırken, şirketin ARGE departmanında çalışacağı da ayrıca belirtildi.

New York Times’ın yayınladığı iş ilanında başvuracak adaylardan birçok şey bekliyor. Bu iş ilanına başvuracak olan adayların mühendis, gazeteci ve tasarımcı dallarında minimum 8 yıl çalışmış olmaları gerekiyor. Tüm bunların yanında ayrıca kişisel becerilerinin de en üst düzeyde olması gerekiyor. Adaylar yazma, iletişim ve sunum konularında da tecrübeli olmalı. NYT’ın aradığı bu kriterler birçok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Hem mühendislik hem gazetecilik alanında en az 8 yıl deneyimli kişilerin nasıl bulunacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Blockchain teknolojisinden yararlanacak olan ilk medya kuruluşu New York Times değil. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Civil Media isimli medya şirketi, Ethereum geliştirme şirketi olan ConsenSys ile iş birliği yapmıştı. Civil Media’nın bu iş birliği günümüzde hala devam ediyor. New York Times gazetesi de bu alanda aradığı kişiyi bulabilirse, Civil Media’nın ardından Blockchain teknolojisinden yararlanan ikinci medya kuruluşu olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap