New York Borsası’nda işlem gören Globant, 500 bin dolarlık Bitcoin aldı

New York Borsası’nda işlem gören Globant, 500 bin dolarlık Bitcoin aldı

Paylaş
Uzman Coin: New York Borsası’nda işlem gören Globant, 500 bin dolarlık Bitcoin aldı

Bitcoin’in son günlerdeki düşüşünü değerlendiren ve en büyük kripto paraya yatırım yapan şirketlere bir yenisi daha eklendi. New York Borsası’nda işlem gören Arjantinli yazılım geliştiricisi Globant şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 500 bin dolarlık Bitcoin aldığını bildirdi.

8.7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan ve kurumsal dijital dönüşüm ile bilgi teknolojileri hizmetleri sunan şirket SEC’ye yaptığı bildirimde şu ifadeleri yazdı:

“2021 yılının ilk çeyreğinde, 500 bin dolar değerinde yalnızca Bitcoin’den oluşan kripto varlıklar satın almıştır. Globant, kripto varlıkları sonsuz yaşam süresi olan maddi olmayan varlıklar olarak görmektedir. Bitcoin de bu varlıklardan biri olarak değerlendirilmektedir çünkü fiziksel formu bulunmamaktadır. Ayrıca kullanım süresi de sonsuzdur. Bitcoin yok olması söz konusu değildir ancak değer düşmesi konusunda test edilmektedir”

SEC’ye yapılan dosyalamanın maddi olmayan varlıklar bölümünde bu alımdan bahsedilirken Globant, alımı ne zaman yaptığını ise açıklamadı.

2003 yılında 3 Arjantinli girişimci tarafından kurulan şirket İngiltere, Kuzey Amerika, Avrupa derken son dönemde de Orta Doğu ve Afrika coğrafyasına da açıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap