New York Borsası, Valkyrie Bitcoin ETF’ini listelemek için başvurdu

New York Borsası, Valkyrie Bitcoin ETF’ini listelemek için başvurdu

Paylaş
Uzman Coin: New York Borsası, Valkyrie Bitcoin ETF’ini listelemek için başvurdu

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), onaylanması durumunda Valkyrie şirketinin Bitcoin ETF paylarını listelemek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.

Valkyrie ise söz konusu ETF için başvuruyu Ocak ayında yapmıştı. Şirket, başvuruda onaylandığı takdirde NYSE üzerinde listeneceğini, Coinbase Custody’nin fona saklama hizmeti sunacağını belirtmişti. SEC’nin, her talebe kabul ya da ret gibi kesin bir cevap vermesi için maksimum 240 günü bulunuyor.

Bugüne kadar birçok ETF başvurusu yapıldı ve bunların tamamı reddedildi. Gerekçe ise piyasadaki volatilite ve manipülasyon şüpheleriydi. SEC’nin bu şekilde reddettiği ETF’lerin sayısı 10’un üzerinde.

2021 yılı itibari ile bir ETF onayı ihtimalinin daha yüksek olduğu değerlendiriliyor. Hatta SEC’nin rekabeti engellemek için bir değil, birden fazla ETF’i aynı anda onaylayabileceği ifade ediliyor. Geçtiğimiz aylarda Kanada’da birkaç günlük süre içinde üç ayrı Bitcoin ETF’i için yeşil ışık yakılmıştı. SEC’nin görevden ayrılan başkanı Jay Clayton, Ekim ayında yaptığı açıklamada kurumun ETF tekliflerini hâlâ değerlendirmeye açık olduğunu söylemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap