New Kind of Network Nedir? NKN Coin Nasıl Alınır?

New Kind of Network Nedir? NKN Coin Nasıl Alınır?

Paylaş
BTC Piyasası: New Kind of Network Nedir? NKN Coin Nasıl Alınır?

New Kind of Network nedir? NKN, internet ağı olarak çalışan bir blok zinciri projesidir. Kriptokoin.com olarak, New Kind of Network (NKN) nedir, ne sunar, NKN coin ne için kullanılır, nasıl alınır gibi sık soruların soruları sizin için yanıtladık.

New Kind of Network nedir?

New Kind of Network (NKN), kendi ağının bant genişliğini ve internetini kullanıcılarına sunan bir blok zinciri projesidir. Proje, 2018 yılının Ocak ayında kuruldu ve Proof-of-Relay (PoR) olarak bilinen bir madencilik sistemini benimsedi. Platform kendi blok zinciri olan NKN’nin üzerine inşa edildi. Bu açık kaynaklı merkezi olmayan ağ, geliştiricilerin ağın özelliklerinden yararlanarak uygulamalar oluşturmasını sağlar. New Kind of Network’u kullanan geliştiriciler, dApp oluştururken favori programlama dillerini kullanabilirler.

Bunun yanında, topluluğa danışarak tüm sorularının yanıtlarını bulabilirler. Etkileyici bir şekilde ağ, AR/VR, IoT, uç bilgi işlem, gerçek zamanlı 3D oyun ve optimize edilmiş yönlendirme dahil tüm uygulama türlerini desteklemektedir. NKN, kaliteyi artırmak için birden fazla protokolü birleştirir. Protokol, veri iletimini basitleştirme ve teşvik etme hedefini gerçekleştirmek amacıyla, bir uzaktan erişim sistemi, merkezi olmayan sohbet, cüzdan ve geliştirici araçları gibi hizmetler sunar. Yazının yazıldığı sırada, projenin piyasa değeri, 145 milyon dolar civarında seyrediyordu.

NKN coin nedir? Ne için kullanılır?

NKN coin, ağdaki hizmetler için bir teşvik ve ödeme sistemi olarak hizmet eden bir ERC-20 tokenidir. Kripto para, platformun yerel kripto para birimi olarak çalışır. Hizmetlerin herhangi birinden yararlanmak, akıllı sözleşmeleri yürütmek, programlamak gibi çeşitli özellikler için NKN’ye sahip olmanız gerekir. NKN ayrıca ekosistemin devamı için ödüllendirme tokeni olarak hayati bir rol oynar.

New Kind of Network, NKN’nin maksimum arzını 1 milyar adet olarak sınırlamıştır. Yazının yazıldığı sırada 700 milyon NKN coin dolaşımda bulunuyordu. NKN, tüm zamanların en yüksek seviyesine 2021 yılının Nisan ayında 1,48 dolarlık fiyat etiketinde ulaştı. Bu yükseliş dalgası, NKN coin’in Binance borsasında listeleneceğini açıklamasının ardından gerçekleşti.

NKN coin nasıl alınır?

NKN coin ile ilgilenen yatırımcılar öncelikle altcoin’in listelendiği bir kripto borsasına üye olmalıdır. Binance, Huobi Galobal, Bittrex, VCC Exhange, Gate.io, TEKENCAN gibi kripto borsaları NKN’yi listelemektedir. Bu borsalara üye olan kişiler, cüzdanlarına para yatırarak NKN tokeni satın alabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap