Nereden Nereye: Bitfinex Gitgide Zayıflıyor

Nereden Nereye: Bitfinex Gitgide Zayıflıyor

Paylaş
Nereden Nereye: Bitfinex Gitgide Zayıflıyor

Bundan birkaç yıl öncesine kadar kripto para sektörünün en büyük borsalarından biri olarak gösterilen Bitfinex, piyasadaki gücünü gitgide kaybediyor.

2012 yılında kurulan ve Dünya’nın çeşitli yerlerine hizmet veren Bitfinex artık diğer kripto para borsalarının gerisinde kalmaya başladı.

Güç Kaybediyor

Kripto para borsalarından Bitfinex geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde çeşitli hack saldırılarıyla ve regülasyon sorunlarıyla uğraştı. Şirket yaşadığı bu sorunlar nedeniyle sektördeki gücünü kaybetmeye başladı.

Kripto para sektörünün en büyük borsalarından biri olarak gösterilen Bitfinex artık Binance gibi rakiplerinin gerisinde kalmış durumda. Larry Cermak tarafından paylaşılan bilgilere göre bir zamanlar piyasanın bir çeyreğini oluşturan Bitfinex’in şu anki piyasa payı yüzde 7 düzeyinde.

Sebebi Ne?

Bitfinex’in sektördeki gücünü neden kaybettiği sorusuna kesin bir yanıt vermek pek mümkün değil. Ancak şirketin son aylarda yaşadığı sorunların bu düşüşte pay oynadığı söylenebilir.

Buna ek olarak kripto para sektöründe açılan ve büyüyen yeni borsalar da Bitfinex’i zayıflatmış olabilir. Bir kripto para takipçisine göre insanlar artık daha spesifik hizmetler veren platformlara yöneliyor ve Bitfinex’ten uzaklaşıyorlar.

Bu noktada Bitfinex’in hala sektörün sayılı borsalarından biri olduğunu vurgulamak gerekiyor. Dünya genelinde hala kayda değer miktarda kullanıcısı olan Bitfinex, zaman içerisinde rakiplerine yeniden yetişebilecek mi merak konusu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap