NEO Kurucusu: Blockchain’in Toplam Değeri 3 Trilyona Çıkacak

NEO Kurucusu: Blockchain’in Toplam Değeri 3 Trilyona Çıkacak

Paylaş
NEO Kurucusu: Blockchain’in Toplam Değeri 3 Trilyona Çıkacak

NEO’nun kurucusu Da Hongfei, Blockshow Asia 2019 etkinliğine katıldı ve Blockchain sektörünün geleceği hakkında konuştu.

Etkinlik sırasında İnternet’in günümüzdeki durumunu da değerlendiren Hongfei, şu anda İnternet’in tam anlamıyla kusursuz olmadığını ve bazı şeylerin iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı.

İnternet’in Eksikleri

NEO’nun kurucusu Hongfei, BlockShow Asia 2019 etkinliğinde İnternet hakkında konuştu ve İnternet’in günümüzdeki durumunu sorguladı:

İnternet gerçekten çok büyük bir buluş. Neredeyse kusursuz denilebilir. Ama gerçekten öyle mi?

Hongfei etkinlik sırasında Cambridge Analytica olayından, Equifax’in yaşadığı hack olayından bahsetti. Hongfei’ye göre İnternet’te hala “tekel” olarak sayılabilecek kuruluşlar olduğu için bu tarz skandallar yaşanıyor.

Hongfei bunların yanı sıra İnternet için kabul gören uluslararası bir standart olmadığını ve İnternet’in aslında hala çok yeni bir teknoloji olduğunu söyledi. Hongfei’ye göre tüm bunlar, İnternet’in henüz kusursuz olmadığının bir göstergesi:

İnternet’in standartları tamamen şeffaf ve merkezsiz olmalı. İnsanlar kendi verilerini kendi başlarına kontrol edebilmeliler.

Blockchain’in Geleceği

Hongfei Blockchain ve benzeri teknolojilerin önümüzdeki yıllarda çok büyük bir rol oynayacaklarına inanıyor. Bunun sebebi ise dünyanın gitgide daha merkezsiz hale gelecek olması.

Blockchain sektörünün önümüzdeki yıllarda hızla büyüyeceğine inanan Hongfei, 2030 yılına gelindiğinde sektörün toplam değerinin 3 trilyonu geçeceğine inanıyor. Hongfei’ye göre bunun sebebi, Blockchain’in günümüzdeki teknolojilerin yerini alacak olması:

Ben şu anki uygulamaların büyük bir kısmının gelecekte kullanılmayacağını düşünüyorum. Günümüzdeki Blockchain uygulamaları marjinal olmaktan çıkıp önce alternatif, daha sonra da standart haline gelecekler.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap