Neden Brave Browser Kullanılmalı ?

Neden Brave Browser Kullanılmalı ?

Paylaş
Neden Brave Browser Kullanılmalı ?

Brave tarayıcı nedir sorusu sorulduğunda Brave yazılım uygulaması software tarafından geliştirilmiş olan açık kaynaklı bir web tarayıcı sistemidir. Brave gelişmiş uygulaması ile reklamları engelleme özelliği kazandırır. Ayrıca gizliliğin korunmasını sağlar. İnternet üzerindeki tüm kötü yazılımları engellenmesini sağlar.

Brave Nasıl Ortaya Çıktı?

Brave yazılım 2019 yılında Windows, Linux, Android ve iOS için piyasaya sürüldü. ilk olarak 2015 yılında Brendan Eich tarafından kuruldu ve geliştirildi. 20 Ocak 2016 yılında ise ilk sürümü piyasaya sürüldü ve reklam engelleme özelliği kullanıldı.

Brave Reklamları Engeller Mi?

Brave diğer internet tarayıcıları ile karşılaştırıldığında, reklamları engelleme ile ilgili başka bir eklentiye ihtiyaç duymaz. Brave tarayıcının avantajları arasında yer alan bir diğer özellik ise ,yazılım uygulaması kendi içerisinde reklam engelleyebilen açık kaynağı sahip bir internet reklam engelleme tarayıcı sistemi olmasıdır. Brave yazılım uygulamasının reklamları engellemeyebilmesi daha da hızlı bir internet kullanımı sağladığından son derece tercih edilir hale gelmiştir. Ayrıca internet üzerinde güvenliği sağlayabilmektedir. Bu sebepten internette temiz bir çalışma sağlayabilmek adına özellikle tercih edilir. Eğer internette reklamsız dolaşmak istiyorsanız buraya tıklayarak hemen Brave tarayıcısını indirebilirsiniz.

Brave Para Kazandırır Mı?

Brave tarayıcının avantajları arasında para kazandırma özelliği yeralır. Brave internet tarayıcı zararlı ve istemediğiniz reklamları engellerken kendi bünyesinde olan reklamları izleyen kullanıcıları ise ödüllendiriyor. Yayınlanan haberlere göre kulağın çevrimiçi reklamların dışında Brave kendisi hazırlamış olduğu bazı reklamları sunabiliyor. Ayrıca reklamlar için toparlamış olduğu bazı verileri kendisi haricinde hiç kimse ile asla paylaşmıyor. Bu uyguladığı yöntem ile Brave, hem sitelerin reklamlardan gelir elde etmesini engelliyor hem ve kendisinin seçip hedeflediği bazı reklamları koruyabiliyor ve izlemeyeyi tercih ettiğinizde ise para kazandırabiliyor. Brave, kendi belirlediği reklamları izleyen kullanıcılarını Kripto para birimi ile ödüllendirmeyi planlıyor izlenen her reklam başına belli bir miktar para ödüyor. Bu Kripto parayı ilerleyen yıllarda gerçek paraya dönüştürmeyi hedefliyor.

Brave Sevdiğiniz İçeriklere Destek Sağlar Mı?

Brave uygulaması ile istemediğiniz reklamları engellemenin yanı sıra sevdiğiniz sitelere ve youtuberlara bağış yapmanıza da olarak tanıyabiliyor. 2016’nın Eylül ayında henüz yalnızca Beta sürümünde iken ortaya çıkan uygulama yolu ile YouTube u hem reklam görmeden izleyebileceksiniz hem de beğenerek takip ettiğiniz insanlara da bağışı yapabileceksiniz. Bu da demek oluyor ki Brave yazılımı ile istemediğinizi reklamları izleyerek değil tercih ettiğiniz ve gerçekten sevdiğiniz ve takip ettiğiniz kişilere bağış yapabileceksiniz.

Brave İle Mobil Tasarrufu Sağlanabilir Mi?

Brave uygulaması ile mobil tasarruf sağlanabilir. Bunun nedeni ise istemediğiniz reklamları engel koyabilmenizden kaynaklıdır. Reklamları izlerken internetinizden de kaybetmezsiniz doğal olarak Brave mobil anlamda da bir kar elde etmenizi sağlayacaktır. Bu da neden brave tarayıcı kullanmalıyız sorusuna bir cevap olarak verilebilir.

Brave Gizlilik Sağlar Mı?

Brave gizlilik olarak da adlandırılabilir. Reklamları engelleyerek gizliliği arttırır. Aynı zamanda bu tarayıcı sizlere özel bir gezinme oturumu da sağlar. Bunun dışında Brave verilerinizi hiçbir şekilde kayıt altına almaz kullandığınız tüm veriler cihazınızda muhafaza olur. Aynı zamanda istediğiniz anda bu kayıtı verileri silebilirsiniz. Eğer internette daha güvenli dolaşmak istiyorsanız buraya tıklayarak hemen Brave tarayıcısını indirebilirsiniz.

Brave Kripto Paraları Destekler Mi?

Brave uygulaması Kripto para birimlerini destekleyen bir uygulamadır. Genellikle tarayıcılar Kripto para destekleme konusunda çok emin olmasalar da Brave bu anlamda Kripto paraları destekler. Reklam görüntülemeyi tercih eden kullanıcılar olduğunda onlara özel bir basic attention token (bat) cüzdanı oluşturmuştur ve burada biriken paraları muhafaza eder. Kripto paraları biriktirir.

Brave İnternette Hızlı Dolaşmayı Sağlar Mı?

Brave uygulaması diğer tarayıcılar ile karşılaştırıldığında son derece hızlı yapısı ile dikkat çeker. Hem bilgisayarda hem de mobilde iki kata varan bir hız sağlayabilir. Uygulama güvenlik ve gizlilik kalkanları ile herhangi bir kötü amaçlı siteye erişilmesini engeller. Herhangi bir Web sayfasına ulaşmadan önce ekranınızda düşecek olan gereksiz tüm reklamları engellediğinden son derece hızlı bir kullanım elde etmenizi sağlar. Eğer internette daha hızlı dolaşmak istiyorsanız buraya tıklayarak hemen Brave tarayıcısını indirebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap