Ne Kadar XRP’nin Yasa Dışı İşler İçin Kullanıldığı Belli Oldu!

Ne Kadar XRP’nin Yasa Dışı İşler İçin Kullanıldığı Belli Oldu!

Paylaş
Ne Kadar XRP’nin Yasa Dışı İşler İçin Kullanıldığı Belli Oldu!

Kripto para analiz ve veri toplama firması Elliptic, yeni yayınladığı araştırmasında tamı tamına 400 milyon dolarlık XRP‘nin yasa dışı işlemler için kullanıldığını tespit etti.

20 Kasım tarihinde yayınlanan basın açıklamasında 400 milyon dolar değerinde XRP’nin aslında toplam XRP işlemlerinin yüzde 0,2’sinden daha azını temsil ettiği ve bunun XRP ağını aklayan bir tespit olduğu vurgulandı.

XRP’nin Yasa Dışı İşlem Bağı Çok Az

Elliptic bundan yaklaşık bir yıl önce XRP ağını incelemeye başlamıştı ve birkaç yüz XRP hesabının yasa dışı işlemlerle alakalı olduğunu tespit etti. Söz konusu yasa dışı işlemler çalınan kredi kartları veya buna benzer hırsızlıklarla alakalı olarak belirtiliyor. Elliptic kurucu ortağı Tom Robinson konu hakkında şunları ifade etti:

”XRP gibi kripto para birimlerinin suça dayalı kullanımı evrim geçirdikçe, bu yasa dışı işlemleri aydınlatmaya devam edeceğiz ve finansal kurumlara kripto para ekosisteminde ihtiyaç duydukları güveni sunacağız. XRP son dönemlerde Asya Pasifik bölgesinde finansal kurumların ve bankaların ilgisini çekmeye başladı ve bunun artmasına yönelik çaba sarf edeceğiz.”

XRP yatırımcılarının başı yasa dışı işlemlerde kullanılan XRP miktarı ile belada olmasa da, hala Ripple tarafından yapılan toplu satışlara bir çare bulunabilmiş değil. Ripple her ay tekrarladığı geleneğini bozmayarak geçtiğimiz ay başında da 1 milyar XRP’nin kilidini açmıştı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap