Nasdaq’ta Bitcoin hazırlığı

Nasdaq’ta Bitcoin hazırlığı

Paylaş
Nasdaq’ta Bitcoin hazırlığı

New York Borsası’nın ardından dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq’ın CEO’su Adena Friedman’a göre, borsa Bitcoin vadeli işlem ürünlerini yakından incelemeye devam ediyor.

The Block tarafından aktarıldığı üzere, Cuma günü Bloomberg’e konuşan Friedman, şirketinin şu anda ismini vermediği bir ortak ile Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürme üzerine araştırma yaptığını söyledi.

2017 yılının Kasım ayında The Wall Street Journal, Nasdaq’ın Cantor Fitzgerald ile böyle bir ürün üzerinde çalıştığını ve 2018’in ilk yarısında işleme açmayı hedeflediğini bildirmişti. O zamandan bu yana geçtiğimiz Eylül ayında New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından başlatılan Bakkt Bitcoin vadelileri de dahil olmak üzere birçok Bitcoin türev ürünü çıkarıldı.

Friedman, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ürünlerinin piyasaya sürülmesini etkileyebilecek iki husus bulunduğunu söyledi.

Birincisi şirket, rekabetten ayrılacak bir ürün çıkarmak istiyor ve ikincisi, kripto paralarla ilişkili risk yönetimine tamamen hazır olmayı amaçlıyor.

Friedman, bu iki şey üzerinde halen çalıştıklarını ifade etti.

Son olarak Friedman, söz genel çerçevede kripto para piyasalarına gelince Nasdaq’ın dijital para ve kripto paraların küresel ekonomide bir rol oynayacağına inandığını dile getirdi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap