Nasdaq’ın Desteklediği Borsa İflasa Gidiyor!

Nasdaq’ın Desteklediği Borsa İflasa Gidiyor!

Paylaş
Nasdaq’ın Desteklediği Borsa İflasa Gidiyor!

Dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından birisi olan Nasdaq’ın desteklediği kripto para platformu DX.Exchange, kendi kararı ile kepenk kapatmasının üzerinden 1 ay bile geçmeden iflas sürecini başlattığını duyurdu.

DX.Exchange borsasının arkasındaki firma olan CX Technologies’in 78 eski ve mevcut çalışanı İsrail mahkemelerinden birisine başvurdu ve borsa ile aralarındaki anlaşmazlığın çözülmesini talep etti.

Nasdaq’ın eşleştirme motoru ve piyasa gözlem teknolojisini kullanan DX.Exchange bir ay önce yaptığı açıklamada ”kripto para sektörü için gerekli güvenlik, gözlem, destek ve teknoloji seviyelerini sağlamanın maliyetinin” düşündüklerinden fazla olduğunu ve bunu mevcut hacim ile karşılayamadıklarını belirtmişti.

Bazı çalışanlar sadece Ekim ayının maaşını alamadıklarını belirtirken, bazıları Eylül ayından beri hiçbir ödeme alamadıklarını vurguladı. Kripto para borsasının temsilcilerinden konu hakkında bir açıklama yapılmazken, İsrail mahkemesinin büyük ihtimalle elemanlar lehine karar vereceği tahmin edilmekte.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap