Multichain’deki akın sonrası Binance kullanıcılarının fonları inançta mi?

Multichain’deki akın sonrası Binance kullanıcılarının fonları inançta mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Multichain’deki akın sonrası Binance kullanıcılarının fonları inançta mi?

Binance CEO’su CZ Changpeng Zhao, Multichain protokolündeki son istismara karşılık vererek Binance kullanıcılarına fonlarının inançta olduğuna dair garanti verdi. 6 Temmuz Perşembe günü multichain köprüsünde meydana gelen bir açık, milyonlarca dolar kıymetinde olduğundan şüphelenilen değerli ölçüde fon çıkışına neden oldu.

Multichain’de cüzdanlar boşaltıldı

CoinGape raporlarına nazaran Multichain protokolüne bağlı çeşitli cüzdanlardan, yaklaşık 125 milyon dolar bedelinde çoklu zincir varlığı boşaltıldı. 122 milyon dolar fiyatındaki en değerli istismar Fantom köprüsünde gerçekleşti.

Özellikle wBTC, USDC, USDT ve öteki altcoin’ler üzere varlıklar hareket sırasında taşındı. İstismar, hususla ilgili soruşturmaları tetikledi.

Multichain için sırada ne var?

İstismarın akabinde Multichain protokolü, kilitli varlıkların Multichain MPC adresinden bilinmeyen bir adrese olağandışı bir biçimde hareket ettiğini bildiren bir tweet attı. Grup şu anda olayı araştırıyor ve istismarın tabiatı hakkında belirsizlik sürüyor.

İstismara cevap olarak ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yalnızca iki gün evvel Multichain ile temaslı on token için tüm para yatırma ve çekme süreçlerini durdurma kararı verildi. Bu hareket, Multichain (MULTI) protokolündeki muhakkak süreçlerin, Mayıs ayında dondurulması nedeniyle bu token’ların daha evvel askıya alınmasının akabinde geldi.

CoinGape, Multichain grubundan gelen açıklamalar beklemede olduğu için birkaç köprülü ağ token’ı için süreksiz olarak askıya alınan depozitoları duyurduklarını bildirdi. Binance’in kararı, mümkün güvenlik açıklarını önlemeyi ve kullanıcıları Multichain istismarıyla alakalı daha fazla riskten müdafaayı amaçlıyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap