“Mt. Gox ve ABD Hükümeti Bitcoin sattı” savı ortalığı karıştırdı

“Mt. Gox ve ABD Hükümeti Bitcoin sattı” savı ortalığı karıştırdı

Paylaş
BTC Piyasası: “Mt. Gox ve ABD Hükümeti Bitcoin sattı” savı ortalığı karıştırdı

Kripto para piyasası, dün geceyi epey volatil geçirdi.

Gün boyunca üst istikamette ivmelenen ve 30.000 doları aşan Bitcoin, saat 22.00- 23.00 sularında birdenbire düşmeye başladı. Bitcoin’in kısa müddette 27.000 dolar düzeylerine düştüğü bu süreçte, Mt. Gox ve ABD hükümetinin BTC sattığına yönelik haberler paylaşıldı.

İlk olarak anlık haber paylaşım platformu “db” tarafından duyurulan gelişmede, kaynak olarak Arkham Intelligence gösterildi. Yapılan paylaşımda, Mt. Gox ve ABD hükümetinin el koyduğu BTC’lerin harekete geçtiği belirtildi.

Ancak bundan kısa bir müddet sonra Arkham, yanlış bir ikaz yapıldığını paylaşarak savları yalanladı. Bilgi analitik şirketi daha sonra diğer bir açıklama yaparak sistemde rastgele bir külfet tespit etmediklerini, aslında db tarafından kurulan süreç alarmlarının yanlışsız çalıştığını açıkladı:

Arkham ayrıyeten yapılan bildirimden çok evvel BTC’nin düşmeye başladığını vurgulayarak yaşanan düşüşün bu nedenle olmadığını belirtti.

Bu savlarla birlikte ani bir düşüş yaşayan BTC, ilerleyen saatlerde tekrar yükselişe geçti. An prestijiyle Bitcoin, 29.000 doların üzerinde süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap