Morgan Stanley: Bu Altcoin, Bitcoin’den Büyük Olabilir!

Morgan Stanley: Bu Altcoin, Bitcoin’den Büyük Olabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Morgan Stanley: Bu Altcoin, Bitcoin’den Büyük Olabilir!

Bir Morgan Stanley analistine göre, Ethereum (ETH) sonunda piyasa değerine göre Bitcoin’i (BTC) geride bırakabilir. Yakın tarihli araştırma raporunda Denny Galindo, lider altcoin projesinin bunu nasıl yapabileceğini tartışıyor. Raporun ayrıntılarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik…

Ethereum nasıl Bitcoin’den daha büyük bir piyasa değerine ulaşabilir?

Morgan Stanley stratejisti Denny Galindo, yakın tarihli bir araştırmada, Ethereum’un diğer kripto para birimleriden yeterince farklı olduğunu ve Bitcoin’den ayrı bir yatırım olarak kabul edildiğini savunuyor. Raporu gözden geçiren ABD gazetesi Barron analistlerine göre, Galindo’un ifadeleri Bitcoin yerine Ethereum’un artık sadece ödemeler ve depolamanın ötesinde, NFT’ler ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) gibi daha geniş bir ekonomik faaliyetlerle nasıl bağlantılı olduğu ortaya konuyor. Morgan Stanley analistine göre Ethereum’un birden fazla kullanım durumu, ETH’nin piyasa değerini Bitcoin’den daha büyük hale getirebilir. Galindo’nun raporunu inceleyen Barron analistleri şu ifadelere yer veriyor:

Galindo, ‘Ethereum bir portföye sığabilir mi’ sorusu üzerine düşünürken, basitçe lehte ve aleyhteki davaları sıralıyor. Ethereum, DApp’ler için büyük bir piyasa oluşturarak, Bitcoin’den daha fazla potansiyel faydaya ve dolayısıyla potansiyel olarak daha büyük bir piyasa sahiptir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Morgan Stanley: Bu Altcoin, Bitcoin’den Büyük Olabilir! 1

Bitcoin ve altcoin piyasalarının korelasyon yapısı

Galindo’nun analizine göre, Ethereum, ETH’nin borsa korelasyonunun BTC’nin kabaca iki katı olduğuna dikkat çekerek geleneksel finansal piyasalarla birleşiyor olabilir:

Aralık 2018’den bu yana, Ethereum ve Bitcoin 0.70 bağlantıya sahipken, Ethereum 0.26’da S&P 500’e neredeyse iki kat daha fazla bağlandı, Bitcoin için 0.14’e karşı… bir portföyün hisse senedi korelasyonunu potansiyel olarak artırabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Morgan Stanley: Bu Altcoin, Bitcoin’den Büyük Olabilir! 2

Galindo’nun bahsettiği korelasyon değeri 1’e yakınsa, iki kripto para biriminin yüksek oranda bağlantılı olduğunu gösteriyor. Galindo, analizinde kripto para biriminin kalıcı olduğunu hissettiğini de belirtiyor:

Ethereum alıp satmama konusunda hiçbir tavsiyede bulunmuyoruz… Kripto paraların yakın zamanda ortadan kalkmasını beklemiyoruz… Ne kadar erken öğrenirsek, kripto para birimlerinin belirli koşullara nasıl uyabileceğini o kadar iyi görebiliriz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap