MoneyGram, XRP yoluyla ödeme kanalları için yıl bitmeden yeni koridorlar açacak

MoneyGram, XRP yoluyla ödeme kanalları için yıl bitmeden yeni koridorlar açacak

Paylaş
MoneyGram, XRP yoluyla ödeme kanalları için yıl bitmeden yeni koridorlar açacak

Ripple’ın en son iş biriliği yaptığı MoneyGram, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde mali sonuçlarında, Ripple’la ilgili genişleme planını ortaya koydu.

Raporda belirtildiği gibi, Ripple ile olan stratejik ortaklığıyla blok zincir yeteneklerini geniş çaplı kullanan ilk firma oldu.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes:

Üçüncü çeyrek sonuçlarımız, Ripple ile olan stratejik ortaklığımız sayesinde müşteri deneyimi iyileştirmelerine, sınır ötesi dijital büyümeye ve sektör lideri yeniliklere odaklanmamız nedeniyle işimizin sürekli dönüşümünü yansıtıyor.

Şirket, 2019 yılının 3. çeyreğinde hisse başına 0,03 dolar zarar açıkladı ve gelirleri yüzde 6 düşerek 334 milyon doların altında 325 milyon dolara geriledi. Şirket para transferinde 285 milyon dolar gelir elde ederken, toplam dijital işlemler para transfer işlemlerinin yüzde 20’sini oluşturdu.

Sadece ABD’de değil, ABD dışındaki işletmelerinde de büyüme kaydedildi, Holmes şöyle devam etti:

Öncelikli mücadelemiz olmaya devam eden ABD pazarı, art arda iyileşme belirtileri gösterse de, ABD dışındaki işlerimizin çeyrek yıl boyunca büyümesini sağladığı için çok mutluyuz.

Ripple Ortaklığı “Önümüzdeki Aylarda ve Yıllarda Rekabeti farklılaştıracak”

Şirket, daha önce xRapid olarak bilinen ve işlemler için dijital varlıkları XRP kullanan ürün, On-Demand Liquidity (ODL) ürününü kullanan Ripple ile ortaklığını genişletmeyi planlıyor.

Ripple SVP’sı Asheesh Birla, Twitter’da bu haberi yorumladı ve eklemeler yaptı. Birla, bu yeni koridorun iki aydan kısa bir sürede yani 2019 sona ermeden açıklacağını söyledi.

Bununla birlikte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, MoneyGram CEO’su Holmes’un “yeterince hızlı hareket etmedikleri” konusunda gerçekten Ripple’dan yana üzüldüğünü söyledi.

Eskiden Xrapid olarak bilinen ODL’yi daha hızlı bir şekilde piyasaya sürmemizi istiyor, çünkü daha Meksika pazarıyla iyi bir deneyime sahipler.

çeyrek etkisi ve MoneyGram’dan sonuç alınması, XRP/MXN hacminin yeni rekorlar kırmasını sağlıyor.

bitcoinexchangeguide

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap