Monero Cüzdanında Açık Tespit Edildi

Monero Cüzdanında Açık Tespit Edildi

Paylaş
Monero Cüzdanında Açık Tespit Edildi

Kripto paralar içerisinde gizlilik prensibini benimsemiş XMR, cüzdanlarında bulunan bir açıkla gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir gönderi de Monero cüzdanlarında keşfedilen bir açıktan söz ediliyordu. Uzmanların değerlendirmesine göre bu problem kripto para borsalarına korsan saldırıların yapılmasına imkan tanıyordu. Bu açıktan haberdar olan Monero ekibi kısa süre içerisinde sorunu tespit etti ve gerekli yamalarla problemi tamamen ortadan kaldırdı.

XMR cüzdanlarındaki bu açık hakkında yayınlanan yazıda, XMR ve kripto para borsalarını kullanan kişilere uyarı mailleri gönderildi. Gönderilen bu maillerden sonra Monero ekibi bu açıktan haberdar oldu. Ortaya çıkan bu problem, Coinbase kripto para borsasında yapılan işlemlerin yanlış yönetilmesiydi. Bu problem önemsiz gibi görülse de kripto para borsalarını tehdit edici nitelikteydi. Ortaya çıkarılan bu açık ile cüzdanlarda tespit edilen probleme sebep olan yanlış yönetim, kötü niyetli kullanıcıların istediği kadar XMR’leri farklı bir kripto para borsasına sahte bir şekilde aktarılmasına imkan tanıyordu. Gönderilen maillerde problemli cüzdanlarla alakalı bazı parametrelere de yer verilmişti. Daha sonra Monero ekibi sorunu tespit edip hızla çözüm üreterek bu problemi ortadan kaldırdı.

Monero ekibi sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden konuyla ilgili detayı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, “Kripto paralarda bu tür problemler arada sırada yaşanabiliyor. Geleneksel bankacılık sistemlerinde bile bu tür problemlere şahit oluyoruz. Mevcut güvenlik problemine kısa süre içinde müdahale ettik ve problemi ortadan kaldırdık.” açıklamasında bulundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap