Milyonluk Aboneli Analist: Bu Web 3.0 Coin’i Devlerden Olacak!

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Web 3.0 Coin’i Devlerden Olacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Web 3.0 Coin’i Devlerden Olacak!

Popüler bir kripto analisti, bbir web 3.0 coin projesinin nihayetinde en büyük kripto para birimlerinden biri haline geleceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Coin Bureau, web 3.0 coin projesi Helium’a dikkat çekiyor

Coin Bureau sunucusu Guy, 1.960.000 abonesine Helium’un (HNT) bir gün rekabetin üzerine çıkacağını söylüyor. Analiste göre Helium 2022’de zor zamanlar geçirebilir, ancak HNT’nin sonunda en iyi kripto para birimi haline geleceğinin kendisi için açık bir şey olduğunu düşünüyor. Helium Nesnelerin İnterneti (IoT) için merkezi olmayan bir ağdır. Helium, akıllı sözleşmeleri ve kurumsal uygulamaları destekleyerek, ağa bağlı IoT cihazlarının iletişim kurmasına ve veri paylaşmasına olanak tanır. HNT tokenı, kablosuz erişim noktası operatörleri ve doğrulayıcılar gibi katılımcıları ödüllendirir. Guy, Helium’un sıralamalardaki son yükselişinin altcoin’in agresif token ekonomisine rağmen yaşandığını söylüyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bütün bu güncellemeler, duyurular ve gelişmeler HNT’yi ağlattı. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’den fazla düşmesine rağmen, hala güçlü bir yükseliş trendinde. HNT’nin token ekonomisini göz önüne alındığında bu aslında biraz şaşırtıcı… HNT’nin ilk enflasyonu, arzının ilk dört yılında 0’dan 150 milyona çıkmasıyla oldukça agresif. Hesaplarım doğruysa, HNT’nin dolaşımdaki arzı sadece son dört ayda yaklaşık 14 milyon arttı. Ortalama fiyatın 30 dolar olduğunu varsayarsak, bu 420 milyon dolarlık potansiyel satış baskısı demektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Web 3.0 Coin’i Devlerden Olacak! 1

Hotspot’ların yükselişi satın alma baskısı mı yaratıyor?

Analist, yeni basılan HNT’lerin tamamının satılmasının pek olası olmadığını belirtiyor. Ekipten ziyade, yatırımcıların bunları tuttuğu görülebiliyor. Analist, Multichain Capital’in Helium’un yatırımcılarından biri olduğuna ve HNT’de “delicesine yükseliş” öngördüklerine dikkat çekiyor. HNT’nin en büyük alıcılarının aslında Helium validatörleri ve etkin nokta operatörleri olduğu görülüyor. Analist, “Ekim ayından bu yana yaklaşık 1.000 doğrulayıcı eklendi ve her biri en az 10.000 HNT satın almış olmalı. Matematiği yaparsanız, bu neredeyse 10 milyon HNT veya 300 milyon dolarlık satın alma baskısı demektir,” ifadelerini kullandı.  Guy, büyüyen ağın son aylarda yüz binlerce hotspot eklediğini ve orta büyüklükteki altcoin için daha fazla satın alma baskısı yarattığını açıklıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap