Milyarderlerin Beğenilen Altcoin’ine Balina Atağı Başladı!

Milyarderlerin Beğenilen Altcoin’ine Balina Atağı Başladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Milyarderlerin Beğenilen Altcoin’ine Balina Atağı Başladı!

Ünlü milyarder Mark Cuban tarafından desteklenen Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), WhaleStats verilerine göre son 24 saatte balinaların hücumuna uğradı. Altcoin projesinde neler yaşanıyor? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz.

Balinalar, stablecoin yoğunluklu portföylerini MATIC’e çevirdi

En büyük 500 Ethereum balinası, %13’lük bir ralliyi geride bırakan Polygon (MATIC) için 1 milyon dolar harcadı. Fon bileşimine göre, balina servetinin çoğunu stablecoin’lerde duruyor. WhaleStats izleme aracına göre MATIC, balina düzeyindeki cüzdanlar arasında dominans açısından ilk 15 kripto para arasında yer alıyor. Dev cüzdanlar şu anda 200 milyon dolardan fazla MATIC’e sahip.

BTC Piyasası: Milyarderlerin Beğenilen Altcoin’ine Balina Atağı Başladı! 1

Piyasa değerine göre en büyük 15.kripto para birimi, 27 Aralık ATH seviyesi olan 2,8 dolardan hızla düştükten sonra 2 dolara desteğini savunabildiği için, belirli bir aralıkta aktif olarak işlem görmeye devam ediyor. Yerel dip seviyesi, Kasım ayı fiyatlarına karşılık gelen 1,4 dolar olarak belirlendi.

Altcoin piyasası toparlanma bekleniyor

Altcoin piyasasının çoğu üyesi, Bitcoin 44.200 doları aştığından beri yükselişe geçtiğinden, kendi iç piyasasında fiyat artışı yaşayan tek token MATIC değil. Örneğin, Shiba Inu ve Dogecoin, daha önce toparlanma rallisinin liderleri olarak karşımıza çıktı. 0.000035 dolar yerel zirvesinden geri çekilmesine rağmen, SHIB fiyatı geri dönüş boyunca %8’den fazla değer kazandı. Shib’in rakibi Dogecoin, yerel zirvesinde %12 tırmandı ancak ivmeyi koruyamadı ve değerinin %2,5’ini iade etti.

BTC Piyasası: Milyarderlerin Beğenilen Altcoin’ine Balina Atağı Başladı! 2

Polygon (MATIC) ise şu anda 1,77 dolardan işlem görüyor, ancak bir bütün olarak piyasa, tokenin önceki 24 saatte değerinin yüzde 1,93’ünü kaybetmesiyle mütevazı bir düzeltme görüyor. Dünden beri, lider kripto Bitcoin 44 bin dolar bölgesinde konsolide oluyordu. 16 Şubat, piyasa genelinde %2-5 arasında hafif düzeltmeyle geçerken, AVAX (+4.85), ALGO (%3) ve MANA (%3,94) talep görmeye devam ediyor.

Ethereum balinaları hangi altcoin projelerini biriktiriyor?

En büyük 1.000 Ethereum balinasını izleyen WhaleStats verilerine göre dev cüzdanlar aşağıdaki kripto paraları biriktiriyor.

 1. SHIB
 2. FTT
 3. OKB
 4. BESSST
 5. MANA
 6. CRO
 7. GALA
 8. MATIC
 9. LINK
 10. SAND
 11. FTM

https://twitter.com/WhaleStats/status/1493574015520505857

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap