Milyarder Tim Draper Gençlere Seslendi: Bitcoin Alın!

Milyarder Tim Draper Gençlere Seslendi: Bitcoin Alın!

Paylaş
Milyarder Tim Draper Gençlere Seslendi: Bitcoin Alın!

Milyarder Bitcoin (BTC) yatırımcısı ve risk sermayedarı Tim Draper, yakın zamanda yayınlanan bir röportajında gençlere Bitcoin alma tavsiyesinde bulundu. Milenyum kuşağı olarak da bilinen 1981 – 1996 arasında doğan nesle seslenen Draper, Bitcoin’in kesinlikle gelecek vaat eden bir yatırım olacağını vurguladı.

“Bitcoin’e bakıp şunu söylüyorsunuz, ‘Bu çok harika çünkü bu benim babamın Oldsmobile marka aracı değil. Bizim bankacılık sistemimiz şu an Oldsmobile, eski Oldsmobile.”

Amerika menşeli bir araba markası olan Oldsmobile, aslında çok antika unsurları anlatmak için kullanılmakta ve Draper’in bu ifade ile ne anlatmak istediği de oldukça açık.

Bankacılık Sisteminin Sıkıntıları

Draper aslında Bitcoin’in yükselmesini ve değerinin artmasını biraz da bankacılık sisteminin hatalarına bağladı. Bankaların şu an yeni nesilleri trilyonlarca dolarlık borç altına soktuğunu açıklayan milyarder isim, mevcut maaşlarla böyle borçların ödenemeyeceğini vurguladı:

“Bu nesil mevcut maaşlarla bu borçları ödeyemezler. Şu an çok zor bir zamandayız ve onlar alıcı olmak yerine kiracı olabiliyorlar çünkü bunu yapmak zorundalar.”

Draper buna ek olarak sermaye ve para aktarımının daha özgür ve kolay bir hal alması gerektiğini ve sınırların bunlara engel olmamasının şart olduğunu vurguladı. Bitcoin ve kripto paralar aslında sınır ötesi ödemelerde şimdiden bir devrim yarattı. Özellikle Ripple veya Ripple ağındaki MoneyGram gibi firmalar bu haberden de okunabileceği üzere her geçen gün daha fazla ülkeye  yayılıyorlar.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap