Milyarder Bitcoin yatırımcısından Elon Musk’a manipülasyon suçlaması

Milyarder Bitcoin yatırımcısından Elon Musk’a manipülasyon suçlaması

Paylaş
Milyarder Bitcoin yatırımcısından Elon Musk’a manipülasyon suçlaması

Güney Afrikalı dolar milyarderi iş kadını Magda Wierzycka, Tesla CEO’su Elon Musk hakkında çok sert konuştu. Wierzycka, “Musk kendi çıkarı için piyasayı manipüle ediyor” dedi.

Katıldığı ‘The Money Show’ adlı podcast’te konuşan Wierzycka, Bitcoin‘i altınla kıyaslarken, son dönemde artan volatiliteyi Musk’a bağladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Hızlı kâr etmek için yapılan plânın bir parçası…”

“Eğer yaşanan volatilite hisse senetleri piyasasında listelenmiş bir şirkete olsaydı, Musk ciddi şekilde soruşturma altına alınır ve SEC tarafından da yaptırımlar uygulanırdı. Burada gördüğümüz şey açıkça, etki gücü olan bir kişinin yaptığı manipülasyondur. Bu onun, spekülatif bir varlıktan hızlıca kâr etmek için yaptığı plânın bir parçası…”

“Bitcoin uzun yıllar hayatımızda kalacak”

Genel merkezi Güney Afrika’da bulunan bir varlık yönetim ve finansal hizmetler şirketi olan Sygnia’nın kurucusu olan Wierzycka, Bitcoin’in uzun yıllar hayatımızda olacağını savundu:

“Son zamanlardaki volatiliteye rağmen, Bitcoin hala çok büyük ilgi var. Sygnia, müşterilerinin taleplerine önem veren ve bunları karşılayan bir şirket. Genç yatırımcılarımızın çoğu Bitcoin ve kripto para hizmeti istiyorlar. Bitcoin ETF’i gibi güvenebilecekleri bir yatırım aracı talep ediyorlar. Bitcoin’in kesinlikle bu ya da başka bir formda hayatımızda kalacağına inanıyorum”

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap