Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Durum Açtı!

Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Durum Açtı!

Paylaş
BTC Piyasası: Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Durum Açtı!

Büyük hacimli kripto para borsalarından Bitfinex’te hızla yükselen short pozisyonlarını izleyen analistlerden uyarılar gelmişti. Short pozisyonlar hakkında veri toplayan Datamish platformundan elde edilen veriler, kısa vadeli olumsuzluğun yakın olabileceğinin klasik bir işareti olarak yorumlanıyor. Daha ilginci, gün içinde yayınlanan bir Bloomberg makalesine göre, yönetimi altında 4 milyar dolarlık varlığa sahip bir hedge fonu olan Fir Tree Capital Management’ın stablecoin odaklı bir altcoin projesi için short pozisyon açması.

Altcoin, milyon dolarlık short pozisyonu tecrübe edecek

Fir Tree müşterilerine göre, pozisyon “asimetrik ticaret” olarak oluşturuldu, bu da aşağı yönlü riskin düşük ve potansiyel getirinin yüksek olduğu anlamına geliyor. İddialara göre, hedge fonu Temmuz ayında USDT’de short pozisyon almaya başladı. Şirket, USDT’yi destekleyen 24 milyar dolarlık ticari senedin çoğunun, sıkıntı yaşayan Çinli emlak geliştiricileriyle ilgili olduğunu ve kağıt değer kaybederse hem Tether’in rezervlerinin hem de stablecoin’in eriyebileceğini düşünüyor. Önümüzdeki 12 ayda Tether’in temerrütte düşeceği tahmin ediliyor.

BTC Piyasası: Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Durum Açtı! 1

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin rezervinin, son yıllarda ihraç ettiği USDT’lerin nakit ile desteklenmediği son yılların tartışma konusuydu.

Short’lamak için fon oluşturuldu

Firmanın müşterilerine göre “asimetrik ticaret”te Tether’i açığa satmanın bir yolu oluşturdu. Başka bir deyişle, risk en aza indiriliyor ve kâr elde etme potansiyeli yüksek kalacak. Hedge fonunun ayrıca kararının 12 ay içinde kar elde edebileceğini iddia ettiği bildiriliyor. Firmanın USDT için short kararı, stablecoin ihraççısının Çinli gayrimenkul geliştiricileriyle bağlantılı olduğuna inandığı 24 milyar dolarlık yüksek getirili ticari kağıt etrafında toplanıyor. Çin gayrimenkulü, borç ödeme son tarihini kaçırdığı Aralık 2021’de yükümlülükleri 300 milyar doları aşan China Evergrande Group liderliğindeki kendi borcuyla karşı karşıya kaldı. Tether, Evergrande ile bağlantılı herhangi bir ticari ilişkiye sahip olmadığını söylese de, Bloomberg raporu, Fir Tree’nin Tether’in sahip olduğu ticari kağıtlardan bazılarının değer kaybetmesini beklediğini bildirdi.

BTC Piyasası: Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Durum Açtı! 2

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, büyük borsalardan Bitfinex’i izleyen bazı uzmanlar short pozisyonlarda patlama yaşandığını bildirdi. Fir Tree Capital Management’ın, Tether’e karşı short pozisyon alma kararı, Çin’deki emlak krizinden kaynaklı USDT rezervlerinde ciddi bir erime beklentisine dayanıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap