Mike Novogratz: XRP topluluğu aşiret gibi

Mike Novogratz: XRP topluluğu aşiret gibi

Paylaş
Uzman Coin: Mike Novogratz: XRP topluluğu aşiret gibi

Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto paralara yaptığı yatırımlarla bilinen ünlü iş insanı Mike Novogratz’tan XRP topluluğuna eleştiri geldi. Galaxy Digital CEO’su, XRP yatırımcılarını, 11 Eylül saldırılarının komplo teorisi olduğunu belirten ve sadece kendi inandıklarının doğruluğunu savunan kişilere benzetti.

“0.25’ten aldım şu an 18 dolar”

Bir Youtube kanalının canlı yayınına katılan Novogratz, insanların şu anda trade yapmaktan mutlu oldukları bir dönemde olduğunu belirtti ve “Sadece 5 ay önce 0.25 dolar olan LUNA’dan aldım ve şu an 18 dolar. İnsanların hayatında böyle şeyler çok fazla olmuyor. Buna rağmen her trade’e kamikaze gibi girmemelisiniz ve ayarlamalarınızı ana paranızı kaybetmemek üzerine yapmalısınız” dedi.

“XRP topluluğu Trump savunucuları, aşiretler ve 9/11 komplocuları gibi…”

XRP ile ilgili de düşünceleri sorulan Novogratz, kendisinin de yatırımı olduğunu ancak sadece bir grup yatırımcının elinde çok fazla XRP tutması sebebiyle bu yatırımın hiçbir zaman hoşuna gitmediğini söyledi ve son dönemdeki fiyat artışıyla alakalı ise şu ifadeleri kullandı:

“Benim XRP’yi sevmememin arkasında sadece SEC’nin açtığı dava yok. Bir grup elinde çok fazla XRP tutuyor. Bu hiçbir zaman hoşuma gitmedi. Fiyat neden mi artıyor? Kripto piyasası aslında biraz da böyledir. İngiltere’deki futbol maçları gibi… Sonuna kadar kendi takımlarını savunurlar. XRP topluluğu da yıllar geçtikçe bu şekilde evrildi. Neye inanmak istiyorlarsa ona inanıyorlar. Aşiret kültürü gibi… Bana biraz da Trump savunucularını hatırlatıyorlar. Seçimleri hırsızlıkla kaybettiklerine inanıyorlar ya da 11 Eylül saldırılarının komplo olduğuna inananlar var. Onlar gibiler… Bazen doğruyu görmek istemiyorlar” yorumunu yaptı.

“Tabii ki Dogecoin almamalısınız”

XRP topluluğunun hareketlerinin, Dogecoin de dahil olmak üzere tüm kripto topluluğunda da olduğunu belirten başarılı iş insanı “Bana her gün kaç tane akıllı insanın ‘Dogecoin almalı mıyım?’ diye sorduğuna inanamazsınız. Hayır, tabii ki almamalısınız. Hatta 42 sentte olduğu için satmalısınız. Ama kripto piyasaları böyle. Arkanızda bir ordu varsa ve piyasa da güçlüyse o zaman herkes o yanlışın doğru olduğuna inanıyor. Çok fazla eğitimsiz ve bilgisiz yatırımcı var.” dedi.

“Bitcoin portföyün merkezinde olmalı”

Novogartz ayrıca bir portföyün merkezinde dijital altın olması sebebiyle Bitcoin’in olması gerektiğini belirtti:

“Bence bir portföyün merkezinde Bitcoin olmalı. Dijital altın olması sebebiyle Bitcoin uzun süre daha hayatımızda olacak. Ethereum merkeziyetsiz süper bilgisayar ekosisteminin galibi gibi gözüküyor. Ona Solana gibi birçok rakip de geldi. Sepetinizde bunun gibi işe yarayan varlıklar dışında fonlar varsa, siz bir ponzi oyununun içindesiniz demektir. Litecoin, BSV, BCH, XRP… Bunlar işe yaramaz coin’ler… Para kazanamaz mısınız? Tabii ki kazanırsınız ama ‘Gamestop’ olayı gibi olur.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap