MicroStrategy’den yeni Bitcoin alımı: 1434 BTC daha eklendi

MicroStrategy’den yeni Bitcoin alımı: 1434 BTC daha eklendi

Paylaş
Uzman Coin: MicroStrategy’den yeni Bitcoin alımı: 1434 BTC daha eklendi

2020’nin Ağustos ayından bu yana Bitcoin alımlarıyla dünyada ses getiren ve bir nevi de reklamını başarılı bir şekilde yapan MicroStrategy şirketi, Bitcoin sayısını artırmaya devam ediyor. Yazılım şirketi bugün yapılan resmi açıklamayla yeni bir Bitcoin alımı duyurdu.

3.66 milyar dolarlık BTC’ye sahipler

Firma ve kripto para evreninin artık tanınmış bir ismi olan CEO Michael Saylor tarafından yapılan açıklamaya göre MicroStrategy, 29 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında 57 bin dolar ortalama ile 1434 Bitcoin aldı. Şirketin toplam sahip olduğu BTC sayısı 122 bin 478’e çıkarken, alınan tüm Bitcoin’lerin fiyat ortalaması da 29 bin 861 dolar olarak açıklandı. Son alımla beraber şirketin sahip olduğu Bitcoin’lerin toplam değeri de 3.66 milyar dolar oldu.

Açıklamanın ardından Bitcoin fiyatında yaklaşık 400 dolarlık bir artış oldu ancak en büyük kripto para daha sonra yeniden geriye çekilde. Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 49 bin 100 dolardan işlem görüyor.

Sadece Bitcoin alıyor ve sadece onu tavsiye ediyor

Bilindiği üzere Michael Saylor, katıldığı yayınların tümünde Bitcoin alımını tavsiye ediyor. Başka hiçbir kripto parayı almadığını belirten Saylor, Bitcoin’i dijital bir emlak olarak gördüğünü söylüyor.

MicroStrategy şirketi, Bitcoin’i ilk almaya başladığı dönemde (Ağustos 2020) en büyük kripto para 10 ilâ 12 bin dolar aralığında işlem görüyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap