MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için harekete geçti

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için harekete geçti

Paylaş
Uzman Coin: MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için harekete geçti

Bitcoin yatırımlarıyla bilinen ve toplamda 92 binden fazla BTC alımı yapan MicroStrategy’den bir hamle daha geldi. CEO Michael Saylor’ın da kişisel Twitter hesabından duyurduğu habere göre şirket, Bitcoin alımı yapmak amacıyla 400 milyon dolarlık özel teminatlı tahvil satışı yapmak istediğini açıkladı.

Şirket, sıfır faizli olan tahviller üzerinden elde edeceği gelirle Bitcoin alımı yapacak. Yapılan açıklamada ayrıca tahvil satışının özel, kalifiye bir yatırımcı grubuna yapılmasının planlandığı da belirtildi.

MicroStrategy’nin resmi duyursunda şu ifadeler kullanıldı:

“MicroStrategy bugün, piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak, kalifiye olan kurumsal alıcılara özel bir satış teklifiyle toplam anapara tutarı 400 milyon dolar olan öncelikli teminata sahip tahvil ihracı planlamaktadır.”

Özel teminatlı satışlar, öncelikli borç tahvilleri olarak da biliniyor ve tahvil ihraç eden şirketin iflas etmesi durumunda ilk olarak bu tahvillerin ana parası ödeniyor.

MicroStrategy, daha önce de pek çok kez bu şekilde tahvil satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelirlerle Bitcoin alımı yapmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap