MicroStrategy CEO’sundan Bitcoin ve MySpace benzetmesine tepki

MicroStrategy CEO’sundan Bitcoin ve MySpace benzetmesine tepki

Paylaş
Uzman Coin: MicroStrategy CEO’sundan Bitcoin ve MySpace benzetmesine tepki

Ağustos ayından bu yana yaptığı Bitcoin alımlarıyla ön plana çıkan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’i küçümseyen yorumlardan birine tepki gösterdi.

90 binden fazla Bitcoin’i olan MicroStrategy şirketi Ağustos ayından bu yana dönem dönem aldığı BTC’ler ile sesini duyuruyor. Şirket CEO’su Michael Saylor ise özellikle sosyal medyada en büyük kripto parayı savunmasıyla tanınıyor.

Bitcoin’i ‘MySpace’e benzetti

Son dönemde 59 bin ile 50 bin dolar fiyat aralığında arasında git-gel yaşayan ve altcoin’lerin ciddi bir ralli yaşamalarına ‘izin veren’ Bitcoin’in bu durgun performansı ise kısa sürede bazı küçümseyici yorumların yapılmasına sebep oldu.

Twitter’da 21 bin takipçili araştırmacı Peter Atwater, Bitcoin’i, 2000’li yılların ortalarında internet dünyasında kısa süre de olsa çok kullanılan ancak daha sonra Facebook’un devreye girmesiyle adeta yok olan MySpace uygulamasına benzetti.

Michael Saylor’dan tepki

Bitcoin savunuculuğuyla bilinen Saylor ise bu tweet’i alıntılayarak şu cevabı verdi:

“MySpace’in en fazla değere sahip olduğu rakam, Bitcoin’de günlük yapılan işlem değerinin yüzde 0.06’sından bile az. Bitcoin’in piyasa değeri dünya tarihindeki herhangi bir şirketten daha hızlı büyümüştür. Bitcoin’de, MySpace’in varolduğu süre boyunca ulaştığı en büyük değer kadar para, birkaç saatte trade ediliyor.”

Saylor’un yorumunun altına ise, MySpace ve Bitcoin’in piyasa değerlerinin kıyaslanmadığı, konunun bu olmadığı ve Bitcoin’in adeta bir inovasyon mezarlığına dönüştüğünün gösterilmek istendiği yönünde yorumlar da geldi.

Bu tür yorumlara ise Bitcoin savunucuları, 2017’deki SegWit ve şu anda denemeleri devam eden Taproot güncellemeriyle cevap verdiler. Bilindiği üzere Taproot uygulaması Bitcoin’deki çoklu imza işlemlerini daha ucuz, daha kişisel ve daha kolay işlenebilir hale getirecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap