Microsoft Tayvan, Digital China ve Hot Cool ile bir Blockchain Ortaklığı Oluşturacağını Duyurdu!

Microsoft Tayvan, Digital China ve Hot Cool ile bir Blockchain Ortaklığı Oluşturacağını Duyurdu!

Paylaş
Microsoft Tayvan, Digital China ve Hot Cool ile bir Blockchain Ortaklığı Oluşturacağını Duyurdu!

Microsoft Tayvan, Digital China ve Hot Cool ile ortaklığını duyurdu. Bu sayede üç şirket finansal, e-ticaret, eğlence ve diğer sektörlerini büyütmek için blockchain teknolojisini kullanacaklar.

Üç tarafta, 28 Haziran’da Taipei City’deki Le Méridien Hotel’de düzenlenen bir konferansta blok zinciri girişimini açıkladı. Tayvan’daki Microsoft genel müdürü Sun Kekang, Microsoft Azure’un Digital China’in bilgi işlem hızını ve güvenliğini dijital blockchain hizmetleri ile artırabileceğine inandığını açıkladı. Blockchain bulut teknolojisi platformu için ticari bir çözüm olarak Microsoft Azure; Teknik servis köprüsü olarak hareket etmek, Digital China ve Microsoft’un iş uygulamalarındaki hizmetleri özelleştirmek için önemli bir ortaklık. Bilmeyenler için, Azure, Microsoft tarafından sunulan ve kullanıcıların firmanın global veri merkezleri ağını kullanarak uygulamaları ve hizmetleri uzaktan oluşturmasına, test etmesine, dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir bulut bilişim hizmeti.

Jikang’ın belirttiğine göre: 

“Tayvan’ın birinci sınıf mühendislik-teknik yeteneklere sahip ve yenilikçi düşünceleri hafife alınamaz. Aynı zamanda, sağlam bir üretim ve Ar-Ge temeli, ayrıca mükemmel coğrafi konumu, blockchain uygulamasının geliştirilmesi için üstün koşulları taşıyor, Microsoft’un Blockchain’in stratejik düzeninde takım oluşturduğuna ve küresel ortak kaynaklarını gerekçe gösterdiğine inanıyorum. Bu şekilde, Blockchain’in endüstriyel uygulamasının vizyonu olacağımıza inanıyorum.”

Digital China’in kurucusu Sun Taotao, Digital China’in Tayvan ve Güneydoğu Asya’daki ticari gelişim pazarı konusunda oldukça iyimser olduğunu açıkladı. Blockchain’in bir sonraki seviyeye ulaşmak için Biometrics, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Yapay Zeka (AI) ile birleştirilmesi gerektiğine inandığını dile getirdi.

Hot Cool’un Genel Müdürü Wu Jiefu, bu işbirliğinin blockchain teknoloji çözümlerini geliştirmek için en iyi çarelerden biri olduğuna inanıyor. Temel olarak Hot Cool, kamu ve şirket bulut sağlayıcıları arasında bir arayüz görevi gören, bir bulut yönetim hizmeti sağlayıcısı(MSP). Kamu ve özel şirket bulut sağlayıcıları için teknik bir aracı olarak düşünülebilir. Hot Cool, kullanıcıların su veya elektriğe erişme şekline benzer şekilde bilgi işlem hizmetlerine de erişime yardımcı olmayı taahhüt ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap