Michael Saylor’dan Mesut Özil’e Bitcoin tavsiyesi

Michael Saylor’dan Mesut Özil’e Bitcoin tavsiyesi

Paylaş
Uzman Coin: Michael Saylor’dan Mesut Özil’e Bitcoin tavsiyesi

Kripto para topluluğunun en ünlü isimlerinden biri olan Michael Saylor, futbol dünyasının önemli ismi Mesut Özil’e Bitcoin tavsiyesinde bulundu.

Mesut Özil geçtiğimiz gün kendi kripto parasını çıkaracağını açıklamış ve daha sonra da birçok ünlünün kripto para piyasasına girdikten sonra sorduğu “Bitcoin mi, Ethereum mu?” sorusunu sormuştu. Özil’in anketine 200 binden fazla kişi katılırken, anket %55 Bitcoin, %45 Ethereum şeklinde sonuçlanmıştı.

Saylor’dan Özil’e: Binlerce saat bu konu üzerinde çalıştım

Bitcoin savunucusu olmasıyla bilinen ve CEO’luğunu yaptığı MicroStrategy şirketinin toplamda 114 bin BTC’ye sahip olmasında büyük payı bulunan Michael Saylor da Mesut Özil’in paylaşımına kayıtsız kalamayan isimlerdendi:

“Bu sorunun cevabını aradığımız binlerce saatlik araştırmadan sonra 3.16 milyar dolarlık Bitcoin aldık. Çünkü bizi enflasyondan koruyacak, kurumsal düzeyde bir değer saklama aracına sahip olmak istedik”

Bilindiği üzere MicroStrategy şirketi geçtiğimiz yaz Ağustos ayında 250 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklayarak iş dünyasında şaşkınlık yaratmıştı. Eylül ayında da 175 milyon dolarlık BTC alan şirket, daha sonraki aylarda da düzenli alımlarına devam etti. Son olarak 5050 BTC alan yazılım şirketinin elinde 114 bin BTC bulunuyor. Saylor, Bitcoin’i geleceğin gayrimenkulu olarak gördüğünü sürekli olarak tekrar ediyor. Başarılı CEO, dolar tutmanın da sıfır faizli bu enflasyon şartlarında akıllıca bir davranış olmayacağını da belirtiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap