Michael Saylor’dan Değişik Kripto Para Paylaşımları

Michael Saylor’dan Değişik Kripto Para Paylaşımları

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Michael Saylor’dan Değişik Kripto Para Paylaşımları

Michael Saylor tıpkı Elon Musk üzere, kripto para paylaşımları yapmayı seven isimler ortasında yer alıyor. MicroStrategy sahibi Saylor, toplumsal medyada sıkı bir takipçi kitlesine sahip. Dijital varlıklarla ilgili yaptığı mizahi paylaşımlar da binlerce beğeni alıyor. Biz de Michael Saylor’ın kripto paralar ile ilgili 5 paylaşımını sizler için derledik.

1. Yenilikçi

“Çizginin dışına çık.”

(Görselde sol tarafta Bitcoin ve özgürlük yazıyor; sağ tarafta ise borç ve kölelik kavramları var.)

2. Cesaret

“Bitcoin gözü pek seçimdir.”

(Bold burada hem gözü pek manasında kullanılmış hem de kalın yazılan karakter olarak ikili mana verilmiş.)

3. Zaman

“Bitcoin vakti.”

4. Dikkat Çekici

“Gürültüyü kesin, Bitcoin’i dinleyin.”

5. Kaşif

“Yolculuğun tadını çıkar.”

Michael Saylor Kimdir?

Michael Saylor, en fazla Bitcoin rezervine sahip olan şirketlerden MicroStrategy’nin idare şurası lideri ve Amerikalı bir girişimcidir. 58 yaşında olan Saylor, çocukluğundan bu yana teknoloji ve matematiğe ilgi duymuştur. Tıpkı vakitte çevrimiçi eğitim sağlayan Saylor Academy’nin tek yöneticisidir.

1965 yılında Nebraska, Amerika’da bir asker çocuğu olarak dünyaya geldi ve çocukluğunu dünya çapında çeşitli Amerikan Hava Kuvvetlerinin üslerinde yaşayarak geçirdi. Küçükken teknoloji ve matematiğe önemli ilgisi olan Saylor, bu ikisinin “insanları daha âlâ seçimler yapmaya” yönlendirdiğini söylüyor. Liseyi hem birinci hem de sınıf lideri olarak bitirdikten sonra MIT’de havacılık ve uzay bilimlerini askerî tam burs alarak tamamladı. Bir de yanında bilim, teknoloji ve toplum kısımlarında eğitim alarak çift diploma ile mezun oldu. Bu süreçte bilgisayar simülasyon teknolojisinin kamu siyasetine ve iş stratejisine nasıl uygulandığını gördü. Bu durum onu bir epey heyecanlandırdı hatta bu mevzuda tez yazdı. Bu devirde hobileriyle ilgilenmekten de geri kalmayan Saylor, üniversitede bir rock kümesinde gitar çalmaya başladı ve planör uçurmayı öğrendi.

2020’de 180 derece fikir değişikliği ile dijital varlığın en istekli savunucularından biri haline geldi ve MicroStrategy de Bitcoin rezervi en yüksek şirketlerden biri oldu.

MicroStrategy’nin temel unsurları, buraya gelene kadar yıllarca neredeyse birebir kaldı. Zira pay senedi zenginliğinin ne kadar kısa sürebileceğini herkesten daha yeterli bilmekte. Yirmi bir yıl evvel Dot-com patlaması sırasında, MicroStrategy milyarlarca dolarını kaybetti, üstüne dolandırıcılık suçlamaları ve şirketin neredeyse batması gündemdeydi. Bu yüzden 2022 yılına kadar merkeziyetsiz dijital bir para gündeme gelince gelenekçi yapısından ödün vermedi hatta karşı çıktı. Mart 2020’de elinde daha fazla nakit para tutmaması gerektiğini fark ederek bu sıkıntıya en mantıklı tahlili bulmak için araştırma yapmaya başladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap